Ploché brucho za 5 minút denne

Málokto má Danu do vienka rovnomernú postavu ako od sochára. Treba pár zásad a vytrvalosti, aby sme sa k niečomu podobnému aspoň priblížili. Pre plochébřicho je nutná kvalitná strava, dostatok tekutín, pravidelný pohyb a dobrá kozmetika. Pravidelný pohyb je stále tou nejstěžejnější a najdôležitejšou disciplínou v tejto problematice.Myslete na jedálniček. Základom správnej životosprávy je zdravý a nutrične vyvážený jedálniček. Obmedzte hlavne cukry, nezdravé tuky, bielu múku i alkohol. Do jedálnička naopak zaraďte najmä bielkoviny, ktoré zasýtia a pomáhajú udržať aj budovať svalovú hmotu. Sú ideálne, ak chudnete a chcete svoje telo zároveň spevniť.

Správny výber kozmetiky a pitný režim

Dodržujte pitný režim upravená vzhľadom k počasie a aktivite, pite čistú, neperlivú vodu, najmenej 8 pohárov denne, občas bylinkové čaje a trošku džúsu. Vynechajte sladké limonády. Ošetrujúce kozmetikou hydratuje, vyživuje, zpevňujte a zlepšuje pružnosť pokožky. Dôležité je pravidelné používanie aj správna aplikácia. Mlieka a sérum dôkladne rozotrite krúživými pohybmi, použite spevňujúce telové mlieka, oleje a rôzne remodelačný krémy. Ponuka vhodných cvikov na spevnenie všetkých chúlostivých partií je bohatá. Aj vrcholoví športovci vám potvrdí, že na pevné brucho sú najlepšie asi tieto 3 cviky.

Cviky, ktoré fungujú

Diablovi sa na predlaktí a špičkách nôh, držte rovný chrbát, brucho čo najviac zatiahnite a držte ho zatnuté. Zadok nevystrkuj, telo majte v rovine. Vydržte 10 sekúnd, povoľte a chvíľu odpočívajte, sériu 3x zopakujte. Potom s ľahnite na chrbát, pokrčte nohy a svoje chodidlá oprite o podlahu. Ruky dajte za hlavu, vaše lakte smerujú do strán a netlačte na hlavu. Medzi bradou a hrudníkom si ponechajte medzeru. Pohyb neťahajte svojimi rukami ani hlavou, ale sústreďte sa na zapojenie svojich brušných svalov. Pomaly a plynule sa zdvihnite kúsok nad podlahu. Zopakujte 10x a celú sériu 3x. Potom si ľahnite na bok, spodnú ruku oprite o predlaktie a zdvihnite svoje telo zo zeme. Snažte sa udržať na svojom predlaktí a na hrane chodidla. Brucho poriadne zatiahnite dovnútra, panva naopak tlačte nahor a ramená uvoľnite. Voľnú ruku tiež môžete vzpažiť k stropu. Takto niekoľko sekúnd vydržte. Potom povoľte, 3x zopakujte a vymeňte strany.