Retro comebacky, ktoré sa dňa nosia

Ak sledujete módny svet, potom iste viete, čo sa aktuálne nosí. A potom taky viete, čo do módy opäť prišlo po dlhých, dlhých rokoch. To, že sa móda necháva inšpirovať minulosťou, to vieme už dlho, ale že sa vráti presne tie kúsky, ktoré sa nosili skôr, to je novinka. Veľké módne comebacky hlási hneď niekoľko módnych trendov, ktoré poznáme najmä zo sedemdesiatych, osemdesiatych rokov. Ak ste v týchto rokoch žili, pred nakupovaním sa radšej vydajte na pôdu a prejdite svoje staré oblečenie. Aktuálne trendy v škatuliach určite nájdete a ušetríte tak tisíce korún.

Ako sme spomenuli, módnych comebackov je aktuálne nespočetne veľa. Ponúka sa otázka, aké retro comebacky sa teda aktuálne nosí? Poďme spoločne nahliadnuť do sveta oblečenie a módy.

Retro comeback hlási kvetinové šaty

Určite si spomínate na kvetinové šaty, ktoré boli dlhé po kolená, ktoré mali výstrih a gombíky od výstrihu až po dolný lem šiat. Presne také šaty, ktoré sú aj dnes vyrobené z veľmi ľahkých materiálov, sa práve tento rok nosia. Problém je však v tom, že zatiaľ im ľudia neprišli na chuť. Skrátka dnešná generácia nestojí o modely, ktoré nosili ich rodičia, keď chodili na diskotéku.

Ľadvinky sa drží v kurze

Čomu sa však začína po roku prichádzať na chuť, sú takzvané ľadvinky. Ľadvinky sú pomerne praktické, o tom niet sporu, na druhú stranu sú ľadvinky doplnkom, ktorý človek buď miluje, alebo nenávidí. Keď sa vlani tento módny doplnok dostal do módy, viac ľudí ho nenávidelo, než milovalo. Dnes možno povedať, opak – dnes ľadvinky ľudí skôr milujú. Za posledný rok sa však ľadvinky zmenili na nepoznanie. Už sa dávno nenosí len okolo pása, ale aj cez rameno.

Topánky do véčka sú ďalšie comeback

Ak by ste sa pozreli na filmy z prvej republiky, prípadne na filmy zo sedemdesiatych rokov, uvideli by ste topánky do véčka. Inými slovami topánky, ktoré majú výkroj do písmena V. Väčšinou sa jedná o semišové topánky, ale nie je to podmienkou. Taký výkroj majú ako lodičky, tak napríklad sandálky alebo baleríny.