S farmárky do tuhej zimy

Kým teplomer za zimných rán ukazoval iba mínus desať stupňov, stretávali sme sa na ulici s ľuďmi (prevažne s teenagerov), ktorí na svojich nohách nosili tenisky či značkové botasky. Tento módny trend sa snáď už nedá považovať za módne, ale za nezodpovedný zlozvyk mladej populácie. Nohy sú totiž končatiny, ktoré, ak zmrzají, prechladnú a od nôh choroba postupuje do celého tela. Je preto potrebné mať svoje nôžky stále v teple. Nezáleží na tom, či je mínus päť alebo mínus dvadsať stupňov.

Dlho sa na trhu neobjavovali typy topánok, ktoré by zaujali mladých ľudí natoľko, aby odložili tenisky do svojich botníkov a nechali ich tam spať až do jarných dní. Určitá zmena prišla až v roku 2015, a to vďaka topánkam zvaných „farmárky“. V origináli sa jednalo o značku Timberland. Pre niekoho sa mohli zdať však drahé, preto volili možnosť kúpiť tento druh topánok v iných obchodoch s obuvou. Lenže toho roku neboli tak ľahko k dostaniu. Až až vlani na jeseň ich boli plné obchody, a to nielen tie s obuvou.

S kožušinkou do nízkych teplôt

Keďže sa z počiatku išlo prevažne o jesenné topánky, nebola táto obuv dostatočne pripravená na zimné mesiace. Kto by však tušil, že príde až tak krutá zima. Nanešťastie sa v obchodoch pred Vianocami začali objavovať teplej farmárky s kožušinkou. Opäť boli k dostaniu aj lacnejšie neoriginálne verzie. Napodiv si každý radšej priplatil tých pár stoviek a kúpil si originálnu Timberland. Cena, za ktorú sa farmárky predávali inde, bola totiž skoro porovnateľná s cenou originálnych kúskov.

Timberland sú ďalším hitom tohtoročnej zimy. Vďaka svojmu kožúšku vnútri topánky zaručujú dostatok tepla po celý deň. Pre ženy je ale tiež dôležité to, či zimné topánky zladí k svojim kabátom či bundám. Keďže sú farmárky k zohnaniu aj v iných farebných kombináciách (medzi favoritov patria najmä farba ružová, sivá alebo originálne horčicovo žltá), zladíte je ku každému outfitu. O to sa naozaj nemusíte báť.