Aké topánky tvorí základ dámskeho botníku?

Všetky ženy milujú topánky a tie, ktoré tvrdia opak, tak len nehovoria úplnú pravdu. Topánky sú skrátka niečo, čo ženy potrebujú a čo si pravidelne doprajú, aj keď sa nejedná o nič lacného. Topánky sa skutočne radí k tomu najdrahšiemu, čo si môžu ženy zaobstarať, ale ak si ich nekupujú denne, môžu si ich dovoliť. Ženy sa väčšinou zameriavajú na aktuálne módne trendy, ale postrádajú to základné, čo v botníku musí byť. Otázkou teda je, čo tvorí základ dámskeho botníku? 

jarná obuv 

Každé ročné obdobie si vyžaduje svoju vlastnú obuv, každé ročné obdobie udáva minimálne jeden typ obuvi, ktorý tvorí základ botníku ženy. Jar si vyžaduje obľúbené tenisky, ktoré ženy vlastní hneď v niekoľkých prevedeniach. Tenisky sú tou najpohodlnejšie obuvou, ktorú vôbec môžeme na nohách mať. To však nie je nutné hovoriť dvakrát, toho si je vedomý každý z nás. Jar je však plné dažďov, preto je nutné vlastniť aj členkovú obuv či čižmy, ktoré využijeme nielen na jar, ale aj na jeseň. 

letná obuv 

Najbohatšie na topánky je leto. Počas leta môžeme nosiť nielen jarné tenisky, ale tiež potrebujeme mať veľkú zásobu obuvi, ktorá takzvane „dýcha“. Jar je typické ročné obdobie, ktoré je plné potiacich sa ľudí a zapáchajúcich nôh. Aby nohy nezosmrdelo, je nutné nosiť takú obuv, ktorá je otvorená. Sú to napríklad žabky, ale tie pred rokom nahradili nazouváky, ďalej to sú sandálky, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou dámskych botníkov. A tiež nesmieme zabudnúť na lodičky, bez ktorých by sme nemohli do spoločnosti. 

jesenné obuv 

Dalo by sa povedať, že jesenná obuv je tá rovnaká, ktorú nosíme na jar. Tieto dve ročné obdobia si vyžadujú obuv rovnakú. Kým na jar uprednostníme skôr členkové topánky, na jeseň preferujeme čižmy, ktoré sa tak stávajú opäť súčasťou základu každého dámskeho botníku. Pamätajte, že gumáky nie sú len vysoké a siahajúce až ku kolenám, ale sú tiež nízke, siahajúce tesne nad členky. 

zimná obuv 

Základom dámskeho botníku je aj zimná obuv, a to konkrétne čižmy. Bez čižiem ženy nedajú v zime ani krok, veď to je jediná obuv, ktorá zdôrazňuje ich ženskosť, napriek tomu je dostatočne teplá a chráni nohy pred umrznutím.