Čím musí byť vybavené bicykel?

Odhodlali ste sa k tomu, že začnete jazdiť na bicykli? To je skvelý nápad! Cyklistika je báječný šport, ktorý si zamilujete, o tom niet sporu. Avšak aj u tohto športu je potrebné dodržiavať niekoľko zásad. Napríklad je potrebné, aby ste mysleli na svoju bezpečnosť a na bezpečnosť ostatných cyklistov. Preto buďte veľmi opatrní pri prípadnom predbiehaní a majte nasadenú cyklistickú prilbu, keď sa na koleso rozhodnete sadnúť. Okrem toho svoje kolo poriadne skontrolujte pred jazdou, pretože musí byť vybavené mnohým dôležitým.

Bicykel je samozrejme považované za dopravný prostriedok, preto tak ku kolesu pristupujte. Rovnako ako automobil, aj bicykel pred jazdou poriadne skontrolujte, aby ste sa vyvarovali prípadným problémom a ťažkostiam. Ako sme spomenuli, koleso musí byť nejako vybavené. Otázkou je, ako.

Vybavenie bicykla

  • Bicykel musí byť vybavené dvoma na sebe nijako nezávislými účinnými brzdami, ktoré majú odstupňované ovládanie brzdového účinku.
  • Bicykel tiež musí byť vybavené maticami nábojov kolies, ak nie sú krídlové.
  • Bicykel musí byť vybavené odrazkami oranžovej farby, ktoré sa budú nachádzať na oboch stranách pedálov čiže pedálov. Tento reflexný prvok vám môže hlavne v noci pri pohybe na neosvetlených cestných komunikáciách zachrániť život.
  • Bicykel musí byť vybavené tiež svetlometom, ktorý bude svietiť dopredu bielym svetlom. Svetlomet musí byť nastavený tak, aby svetlo pretínalo rovinu vozovky najďalej dvadsať metrov od svetlometu.
  • Bicykel musí byť vybavené zadným svetlom červenej farby.
  • Bicykel musí byť ďalej vybavené odrazovým sklom bielej farby, ktorá býva nahradená odrazovými materiálmi podobných vlastností, čo nie je problémom či porušením predpisov.
  • Bicykel tiež musí byť vybavený zakončením ovládacích páčok bŕzd, tiež musí byť voľné konce riadidiel, ktoré majú byť obalené materiálom pohlcujúcim energiu.