Prečo jesť melón?

Melón je druh plodovej zeleniny, spadá do čeľade tekvicovitých, ale bežne sa stretneme s radením melónu medzi ovocie.

Melón neodmysliteľne k letu proste patrí. Nenájdete človeka, ktorý by si s chuťou v parnom dni nedal aspoň jeden kúsok vychladeného melónu. Melón nás dokáže nielen skvele osviežiť, ale je tiež prospešný pre naše zdravie. Poďme sa pozrieť na pár dôvodov, prečo si ho dopriať čo najčastejšie.

pri diéte

Pokiaľ práve držíte diétu, melón je skvelá voľba. Vďaka nízkemu obsahu kalórií si túto dobrotu môžete dopriať v akomkoľvek množstve a kedykoľvek si spomeniete. Obsahuje veľa vody niekedy až 93% a teda má močopudné účinky. Čo je pri diéte ideálne.

obsahuje vitamíny

Melón je veľmi bohatý na vitamíny A a C. Je tiež veľkým zdrojom kyseliny listovej a jablčnej. Tiež obsahuje pre nás prospešné minerály ako je horčík, vápnik, fosfor a draslík.

Pri konzumácii melónu je potrebné dať si pozor na tie, ktoré boli ošetrované chemickými látkami. Hovoríte si ako len to spoznať? Melón, ktorý má vo svojej dužine praskliny je chemicky ošetrený. Takýto melón zdravie moc neprospeje, tým si môžeme byť úplne istí.

pestovanie melónu

Melón si tiež môžeme sami vypestovať. Ak bývate v teplejších oblastiach Česka, s pestovaním melónu nebudete mať najmenší problém. Pozor si musíte dať na kolísanie teplôt a silný vietor. Pokiaľ chcete melón pestovať v malom množstve, je možné ho tiež zasadiť do skleníka. Pre jeho pestovanie je vhodná humózna pôda, ktorá je veľmi bohatá na živiny.

Dnes sa melóny pestujú na celom svete v prírodných podmienkach. Medzi najväčšie dovozca melónov patrí krajiny Taliansko, Grécko, Španielsko a tiež Izrael.