Poznáte všetkých sedem divov sveta?

Každý človek má svoj wish list, na ktorom má miesta, ktoré by jedného dňa chcel vidieť a navštíviť. Zatiaľ čo niektorí majú tento list pomerne prázdny, iní už musí začínať ďalšiu stránku. Čo sa najčastejšie vyskytuje na tomto wish liste? Je tam najmä najromantickejšie mesto na svete, tiež najinovatívnejšie mesto na svete, samozrejme mestá, ktoré poznáme z obľúbených televíznych seriálov. Bohužiaľ len málo ľudí má vo svojom wish liste zapísaných aj sedem divov sveta. Viete, akých sedem divov sveta existuje?

Sedem divov sveta možno rozdeliť na nové, staré a prírodné. Starým myslíme sedem starovekých divov sveta, z ktorých sa bohužiaľ časť už nezachovala.

Sedem starovekých divov sveta

Ku starovekým siedmim divom sveta patrí rozhodne egyptské pyramídy v Gíze. Taktiež sa sem radí visuté záhrady Semiramidine, Diova socha v Olympii a okrem iného aj Artemidim chrám v Efeze. Ku starovekým siedmim divom sveta patrí taky Mauzóleum v Halikarnasse, Rodský kolos alebo maják na ostrove Faros.

Ako už bolo spomenuté, drvivá väčšina z týchto starovekých divov sveta sa bohužiaľ nezachovala.

Sedem nových divov sveta

Vďaka tomu, že sa rad starovekých divov sveta nezachovala, našli sa iné divy sveta, ku ktorým patrí Chichén Itzá, socha Krista Spasiteľa, tiež Veľký čínsky múr, mesto inkov na Machu Picchu, tiež Petra, Koloseum a Tádž Mahal.

Sedem prírodných divov sveta

Okrem pamätihodností ako takých existuje tiež zoznam siedmich prírodných divov sveta. K nim patrí Amazonský prales spoločne s Amazonkou, ďalej Ha Long, vodopády Iquacu, tiež ostrov Čedžu a ostrov Komodo. Ďalej k týmto siedmim divom sveta patrí aj podzemná rieka Puerto-Princesa alebo Stolová hora.

Otázkou teraz je, aký div sveta zo svojho zoznamu najskôr Odznačte? Kam zavítate ako prvý? Dáte prednosť pamätihodnostiam alebo vás skôr uchvátila príroda? Či už sa rozhodnete pre čokoľvek, bude to bezpochyby nezabudnuteľný zážitok.