Prečo čerstvo vyprané prádlo nevonia? Vieme, kde je chyba

Periete už nejaký ten piatok, ale stále nevonia vaše bielizeň tak, ako vonia vyprané prádlo mamičky? Kde je chyba? Prečo vám čerstvo vyprané prádlo nevonia? Každá žena, ktorá perie pravidelne, očakáva od čerstvo čistej bielizne nielen čistotu, ale aj vôňu. Kvôli tomu pridávala do práčky aviváž, ktorá mala bielizeň príjemne rozvonět. Lenže po vytiahnutí z práčky pripomína bielizeň svojou vôňou maximálne zatuchnutú krysu schovanú dole v pivnici. Prečo bielizeň zapácha zatuchnuté a nevonia ako ľalia?

Ak sa stretávate s tým, že vám bielizeň po vytiahnutí z práčky nevonia, môže byť na vine hneď niekoľko vecí.

Čo najčastejšie môže za to, že bielizeň nevonia?

  • Zlé dávkovanie pracieho prostriedku
  • Nevhodný výber pracieho prostriedku
  • Nedostatočná údržba práčky
  • Časté pranie na nízke teploty
  • Bielizeň zabudnete neskoro vytiahnuť

K najčastejším príčinám toho, že bielizeň zrovna nevonia, keď doperie práčka, patrí zlé dávkovanie pracieho prostriedku. Venujte preto zvýšenú pozornosť tomu, ako daný prášok máte dávkovať. Chybou môže byť aj nevhodne zvolený prací prostriedok. Alebo je na vine nedostatočná údržba práčky?

Ako docieliť to, že bielizeň bude voňať hneď po vytiahnutí z bubna

Ak sa chcete rozlúčiť s večne zatuchnutým bielizňou, ak chcete, aby bielizeň po vytiahnutí z práčky voňalo ako ľalia na lúke, držte sa niekoľkých rád a tipov. K tipom patrí napríklad už spomínaná kontrola správneho dávkovania pracieho prostriedku. Tiež sa uistite, že na dané bielizeň používate správny prací prostriedok. Aj v tom môže byť chyba. Každý materiál potrebuje úplne iný prostriedok, preto kontrolujte, či na dané bielizeň používate taký prací prostriedok, aký používať máte. Najmä si dajte pozor na pranie funkčných materiálov, na ktoré sa treba nesmie používať aviváž.

Tiež by ste sa mali starať o pravidelnú údržbu práčky. Ak práčku sužuje vodný kameň, je problém na svete. Doprajte preto práčke takzvanú vyvárku. Práčku pustite na čo najviac stupňov, do bubna vhoďte treba starý uterák a vylejte do bubna ocot. Ten prečistí vodný kameň, uterák je z toho dôvodu, aby práčka „nešla“ na prázdno.