Vrásky budú len minulosťou

Ktorá žena by nechcela krásnu mladistvú pleť bez najmenšieho náznaku starnutia. Toto je sen všetkých žien, ale tiež jeden nekončiaci boj s časom. Sotva zaženieme jeden problém, objaví sa iný a tak to je stále dokola. Raz nás trápia čierne bodky, potom sa objaví pupienok, suchá pleť potom zase až moc mastná pleť. Bojujeme a bojujeme.

Máme pre vás ale jeden typ, ako si udržať krásnu žiarivú pleť bez spústy predražených prípravkov, ktoré väčšinou rovnako ani nepomôžu.

Čarovná pasta

Na túto čarovnú pastu vám budú stačiť len dve bežné suroviny, ktoré väčšinou už všetky v kuchyni máme. Vďaka tejto pasty bude vaša pleť čistá, hydratovaná a mladistvá. Hovoríte si, aké dve suroviny z kuchyne môžu robiť také zázraky? Odpoveďou je jedlá sóda a kokosový olej.

Kokosový olej zaistí vašej pleti hydratáciu, čisté póry a vylieči zapálenú pokožku. Tiež skvele upokojuje začervenanú pokožku alebo začínajúcich ekzém.

Jedlá sóda zaistí správne pH vašej pleti. Tiež skvele vyčistí pokožku a zabráni ďalšiemu množeniu baktérií, ktoré sa nám po celom dni na tvári zachytí.

Ak by ste mali strach, že tieto suroviny budete musieť zdĺhavo hľadať v obchodoch tak sa nebojte. Sú bežne dostať v každom supermarkete.

Postup na výrobu pasty je veľmi jednoduchý. Stačí tieto dve suroviny zmiešať dohromady a to 2 lyžičky kokosového oleja a jedna lyžička jedlej sódy. Kokosový olej by nemal byť stuhnutý. Ak tomu tak je, nechce ho chvíľu v teple.

Pasta je teda pripravená na nanášanie. Než tak ale urobíte, je potrebné si pleť dôkladne odlíčiť a umyť vodou. Potom nanesieme pastu a necháme pôsobiť. Či máte veľa problematickú pleť, nechajte pastu pôsobiť 8 minút. Pre normálnu pleť bude stačiť 5 minút pôsobenia. Potom dôkladne umyte.