Tipy na kúsky, ktoré sú ideálne do horúcich letných dní

V každom šatníku sa nachádza niekoľko zimných kúskov, niekoľko jesenných či jarných kúskov a veľká kopa letných vecí. Leto je obdobie, kedy nielen, že sú obrovské zľavy, ale tiež sa oblečenie ničia trikrát rýchlejšie ako bežne. Je to predovšetkým z toho dôvodu, že sa viac potíme, teda naše oblečenie je zničené predovšetkým potom. Málokto však vie, že existujú také kúsky, ktoré sú pre leto doslova stvorené. Jedná sa konkrétne o také modely, ktoré sú dokonale priedušné, sú ľahučké, nepotíme sa v nich toľko, a ktoré sú vďaka svojim vlastnostiam a materiálu vhodné najmä do horúcich letných dní. A aké modely to sú? 

Už máte kabelku z ananásu? 

Obrovským hitom sú teraz kabelky z ananásu, konkrétne z veganského materiálu Piňatex. Jedná sa o kabelky, ktoré svojím materiálom nahrádzajú klasickú hovädzia useň. Materiál je vyrobený z ananásových listov, odtiaľ odvodený jeho názov. Kabelky sú nadmieru štýlové, hodí sa nielen na pláž, ale tiež do obchodu alebo do mesta. Vďaka svojmu materiálu sú šetrné k životnému prostrediu, a navyše je zatiaľ ešte kdekto nemá. 

Sú libo plavky z recyklovaného textilu? 

Kto by to bol povedal, že sa jedného dňa budú nosiť plavky z odpadkov. V súčasnej dobe je na trhu hneď niekoľko takých plaviek, na popredných miestach sú plavky vyrobené z econylu. Econyl je zlúčenina recyklovateľného textilu a nylonových rybárskych sietí, vďaka ktorým sú plavky odolné voči chlóru alebo soli v mori. V súčasnej dobe také plavky predávajú mnohé známe značky, vypichnúť môžeme napríklad značku Ocean Positive alebo tiež Wear Your Waste. 

Keď tenisky, tak z konope 

Zháňate tenisky, čo nikto nemá, navyše ktoré budú šetrné nielen k životnému prostrediu, ale aj ktoré budú šetrné k vašim nohám? V tom prípade už ďalej nehľadajte, pretože ste teraz narazili na hotový poklad, ktorým sú tenisky z konope. Takéto tenisky dnes predáva dokonca česká značka Bohempia, ktorá vo svojej kolekcii 28 ponúka plno pestrofarebných tenisiek, do ktorých sa nejde nezamilovať. Tenisky sú vďaka vrstve kaučuku pružnejšie, navyše je topánka oveľa priedušnejšie než akákoľvek iná topánka na trhu.