Čo si obliecť počas daždivého jesenného dňa?

Jeseň je samozrejme obdobie plné dažďov a pochmúrneho počasia. Ľudia sa väčšinou zatvárajú doma a počas daždivých dní sa im práve nechce vyliezať von. Preto si radšej uvarí dobrý čaj a zaľahnú do postele, v ktorej si pustí najobľúbenejšie seriály a tak trávia celý deň, veľakrát aj víkend. Lenže ak je všedný deň, musí sa chodiť do práce – či je skrátka teplo alebo či prší akokoľvek. Čo si teda v tento daždivý deň vziať?

Obuv je základ!

Pri výbere outfitu, ktorý si vezmete počas daždivého dňa, by ste sa mali obzerať hlavne na topánky. Tie budem akýmsi odrazovým mostíkom celého looku. Vyberte si preto najskôr topánky a až potom sa rozhodujte, čo k nim budete kombinovať. Pri výbere obuvi nezabúdajte na to, že by mala byť uzavretá a pevná – vynechajte teda látkové tenisky alebo tenisky, ktoré ľahko premoknú. Radšej siahnite po chelsea topánkach alebo po jesenných podobách farmárok. Hlavne, nech vám do topánok nenatečie!

Džínsy, džínsy, džínsy!

Počas daždivého dňa by ste si mali určite dať obľúbené džínsy. Ak je vážne chladno, vynechajte roztrhané džínsy, pretože ako vám dierami natečie, choroba je na svete. Ak pracujete v kancelárii a máte povinný dresscode, potom musíte siahnuť po úzkych nohaviciach a po poltopánkach, pretože spomínaná obuv sa k cigaretovým verziám nohavíc rozhodne nehodí.

Nebojte sa svetrov, ktoré budú trčať z bundy von

V poslednej dobe sa stalo absolútne štýlové to, že svetríky trčí z bundy von, pretože sú jednoducho kratšie. Nebojte sa toho! Mnoho ľuďom vadí, že jedno prekrýva druhé a naopak, ale je to len o zvyku. Rozhodne tak napríklad nemrzne, ak nemáte kratšie svetrík, ktorý by bol rovnako dlhý ako bunda.

Stop krátkemu rukáve!

Ak je naozaj chladno a prší, znamená to, že už pomaly, ale iste prichádza obdobie, kedy budeme musieť odložiť tričká s krátkym rukávom. Vyberte si radšej tri štvrtkové alebo dlhý. Rozhodne sa však v danom looku vyvarujte nátělníkům alebo iným topom na úzke ramienka.