Podporte svoj mozog a vďaka pár tipom ho uzdravte

Mozog je pozoruhodná súčasť ľudského tela. Ľudia si ani neuvedomujú jeho podstatu a to, aký je dôležitý rovnako ako iné orgány v ľudskom tele. V súčasnej dobe je mozog (rovnako ako iné orgány) neustále skúmaný vedcami, ktorí sú až fascinovaní tým, čo dokáže alebo čo vie. Nedávno sa tiež došlo na to, že by každý človek mal svoj mozog podporovať. Lenže ako?

Pokiaľ bude hlava dobre fungovať, pokiaľ bude mozog v dobrej kondícii, na niečom sa to prejaví. Preto podorte svoj mozog, uzdravte ho a doprajte mu to, čo má rád.

Hlasná hudba len s mierou

Máte radi, keď v aute hrá hlasno hudba? Alebo milujete, keď pri behu máte slúchadlá v ušiach a volume na stovke? Mali by ste s tým prestať, respektíve by ste mali zmierniť počúvanie hlasnej hudby. Ideálna hladina zvuku je taká, kedy vnímate hudbu, ale kedy zároveň vnímate aj okolité zvuky. Nemusíte sa teda hudby vzdávať úplne, iba si ju prípadne stlmte.

Ticho lieči

Nie nadarmo sa hovorí, že ticho lieči. Buďte teda chvíľku sami, zájdite si na prechádzku alebo do parku, kde je pokoj. Ticho by ste však mali mať aj vo svojej domácnosti. Máme na mysli to, aby ste investovali do tichých spotrebičov, aj tak prospejete svojmu mozgu. Keď je chod spotrebičov príliš hlučný, mozog to vníma aj v noci, kedy by mal odpočívať.

V tichu aj spite

Počas noci si váš mozog naozaj veľmi odpočinie, pokiaľ teda spíte v pokojnej, tichej spálni. Samozrejme nie vždy môžete ticho korigovať, niekedy skrátka vonku hrá hudba alebo štekajú psy. Spálňa by ale mala byť na mieste, kde je tento hluk čo najmenší alebo kde okolité zvuky dopadajú skutočne najmenej.

Doprajte si šlofíka

Čo vám odporúčame? Aby ste si dopriali počas dňa šlofíka. Dať si popoludní dvadsať, to je čoraz častejšie sa vyskytujúci benefit vo firmách. Lídri firiem veľmi dobre vedia, že taký dvadsaťminútový šlofíček prospieva mozgu, ktorý následne pracuje veľmi rýchlo.