Ako vybrať ideálnu a spoľahlivú kuchynskú váhu?

Varenie, pečenie, zdravý životný štýl – to všetko potrebuje prítomnosť kuchynskej váhy. Hovoríme o pomocníkovi, ktorý má svoje miesto v každej kuchyni. Že v tej vašej z nejakého dôvodu chýba? Potom je načase vybrať iného, rovnako spoľahlivého spoločníka. Čo by však mal spĺňať?

Zo všetkého najskôr je nutné si zodpovedať otázku, a síce ako často budete s váhou pracovať. Od odpovede sa totiž odrazí čiastka, ktorú za váhu miniete. Pokiaľ ju používate párkrát do roka, nebudete potrebovať nič presné, ani nič extra drahé. Postačí vám váha za pár stoviek. Ak ale vážite ingrediencie prakticky denne, už na výber klaďte väčší dôraz a nepodceňte ho.

Váha musí byť ľahká a presná

Vôbec prvými kritériami, ktoré musí kuchynská váha spĺňať je ľahkosť a presnosť. Z doterajších prieskumov vyplýva, že v presnosti bezpochyby dominujú digitálne váhy. Navyše sú oveľa jednoduchšie na premiestňovanie (najmä ak sú len v podobe „placiek“).

Čo sa týka presnosti merania, či už vám digitálne učarujú alebo nie, v každom prípade musí vážiť na dva gramy maximálne presne. Tie najlepšie modely vážia s presnosťou na pol gramu presne, preto ich vyhľadávajú hlavne profesionálne kuchárky a cukrári. Naopak ruky preč dajte od modelu, ktorý má odchýlku rovnajúcu sa až 25 gramom.

Jednoduchá obsluha

Nikto sa nechce pri varení alebo pečení stretávať s váhou. Človek ocenia naozaj jednoduché, intuitívne ovládanie. Preto sa naň pri výbere kuchynského spoločníka zamerajte. V prípade digitálnych váh môžete pri vážení využiť aj rad prídavných programov, ktoré posunú váženie zase na úplne inú úroveň.

Dizajn hrá veľkú rolu

A pretože hovoríme o ďalšom z mnohých prvkov do kuchyne, jeho celkový dizajn musí byť dokonalý. Nedá sa však povedať, ako konkrétne by mal tento pomocník vyzerať. Každý človek má na design svoj názor a vnucovať mu názor niekoho iného nemá zmysel.