Ako nosiť oversized košele, aby vám nepridávali kilogramy?

Oversized košele sú v móde už dlhšiu dobu, možno ste ale doteraz mali dojem, že pristanú len štíhlym a mladým dievčatám a ostatným len pridávajú kilogramy navyše. Lenže opak je pravdou, dovoliť si ich môžu ženy všetkých tvarov i vekových kategórií. Stačí vedieť, aké vybrať a ako ich správne kombinovať.

Vyberte správnu látku

Prvá vec, ktorá by vás mala zaujímať, je látka, z ktorej je košeľa vyrobená. Rozhodne sa vyhnite lesklým materiálom, metalickým farbám a priesvitnému šifónu, ktoré pridávajú telu objem. Namiesto toho voľte denim alebo silnejšiu bavlnu. Nekombinujte príliš veľa farieb, stačia dve až tri. Ešte lepšie je zladiť celý outfit do rovnakej farby v iných odtieňoch.

Odhaľte sa

Účelom oversized košeľou nemusí byť vždy len zakrytie čo najväčšej časti tela. Naopak odhalenie krku a ramien vám urobí dobrú službu, pretože vyrovná telesné proporcie a vy budete vyzerať štíhlejšie a ženskejšie. Ku košeli už potom nenoste nohavice so širokými nohavicami. Hoci opticky pridávajú pár centimetrov na výšku, schovajú všetky krivky a vy budete vyzerať širšie. Priliehavé nohavice alebo legíny naopak vytvoria kontrast, ktorým zoštíhlite nohy.

Zvýraznite pas

Ak chcete odhaliť pás aj napriek tomu, že nosíte oversized košeľu, prepásajte ju efektným pásikom. Takto ľahko opticky vytvoríte postavu presýpacích hodín a zvýrazníte siluetu. Najlepšie vyzerajú široké korzetové pásiky. Nie každá košeľa je ale na prepásanie vhodná, a tak ju aspoň zastrčte za predný lem nohavíc, zatiaľ čo strany necháte voľne visieť dole. Tak odhalíte pás a budete stále vyzerať ležérne.

Skombinujte ju

A s čím oversized košeľu kombinovať? Skúste krátku bundu, ktorá vytvorí kaskádu a opticky zoštíhli nohy. Ešte výraznejší efekt dosiahnete, keď si k tomuto oblečeniu vezmete sandále na vyššom podpätku. Ak si vyberiete košeľu, ktorá končí v polovici stehien alebo pri kolenách, môžete ju tiež nosiť ako štýlové a elegantné šaty. Takto môžete vyraziť napríklad aj na romantickú večeru do reštaurácie.