Najlepšie materiály na balenie a kedy ich použiť

Na balenie môžete využiť najrôznejšie materiály, ktoré môžu zaistiť, že váš majetok zostane nedotknutý po celú dobu sťahovania. Vďaka obalovému materiálu nielenže ochránite predmety pred zničením, ale tiež zaistíte, že sa budú lepšie prenášať a zostanú pospolu podľa toho, ako ich potrebujete. Aké materiály môžete využiť?

Bublinková fólia

Sťahovacia firma pomáhajúca pri sťahovaní v Prahe aj vy určite oceníte, keď budú krehké predmety zabalené v bublinkovej fólii. Tá je totiž tým najlepším spôsobom, ako zaistiť, aby nedošlo k rozbitiu vašich pohárov, tanierov a rozbitných dekorácií. Dôležité je ale aj to, jednotlivé predmety obalené v bublinkovej fólii do kartónovej krabice naskladať tak, aby sa pri prenose/prevoze nehýbali. To znamená vyplniť všetky voľné priestory – napríklad pokrúteným novinovým papierom alebo ďalšou bublinkovou fóliou. Bohužiaľ nejde o najekologickejší spôsob sťahovania.

Obaly a škatule

Na sťahovanie ale môžete využiť aj obaly, ktoré už máte doma. To, že sa budete sťahovať, viete s predstihom. Preto môžete začať zhromažďovať rôzny obalový materiál – a požiadať môžete aj svojich priateľov. Nakupovanie cez e-shopy je dnes veľmi rozšírené a aj predmety takto odosielané sú určitým spôsobom zaistené. Môžete si ich teda zhromažďovať vopred. Môže ísť o rôzne zvyšky polystyrénu, papierovej výplne a pod.

Papier

Variantom šetrnejším k životnému prostrediu ako použitie bublinkovej fólie, je použitie papiera. Aj papier (napríklad starý novinový) môže značne pomôcť pri sťahovaní. Na zachovanie bezpečnosti vašich predmetov bude dôležité niekedy použiť niekoľko vrstiev papiera na jeden predmet. Funguje ale rovnako spoľahlivo, ako bublinková fólia.

Debny

Debny sú skvelé na vyplnenie väčšími predmetmi, ktoré sa z nej nemôžu vysypať. Ak sa bojíte, že by sa mohli vysypať (v prípade, že nie sú opatrené vekom), môžete ich obaliť potravinárskou fóliou.