Klobúky aj pre sychravé počasie

Móda udáva presne to, čo by ľudia mali nosiť. Jej kúsky, ktoré označí ako za „módne trendy“, sú často len chvíľkové, preto sa je mnohokrát neoplatí vôbec kúpiť. Ženy síce milujú nakupovanie, ale túži o takých kúskoch, ktoré budú môcť nosiť po celý rok (alebo aspoň dve zimy po dva roky). Väčšinu populácie už omrzelo si stále kupovať nové a nové kúsky, ktoré rovnako za dva mesiace prídu do krabice, ktorá sa strčí babičke do pivnice.

Ovšem tiež sa stáva (je to síce málokedy a musí sa riadne hľadať), že móda udá sem tam jeden kúsok, ktorý je nadčasový. Taký sa oplatí kúpiť, aj keď bude stáť možno trošku viac peňazí. Ale ten pocit, že ho nebudete musieť schovávať, je na nezaplatenie. Spoznajú to teda prevažne ženy.

Čo patrí medzi nestarnúci kúsky?

Medzi nestarnúci kúsky patrí rozhodne džínsová bunda. Tú nosili už dnešný štyridsiatnici na svoje obľúbené diskotéky za mladých rokov a opäť sa vrátili. Niet sa čomu diviť, jedná sa o trendy kúsok, ktorý zladíte takmer so všetkým – s džínsy, šortkami alebo dokonca aj s dlhými letnými maxi šaty.

Ďalším nadčasovým kúskom je jednoznačne klobúk. Ten si svoju pozíciu na rebríčku najlepších trendov všetkých čias drží prvú pozíciu už pekne dlhú dobu. Ženy si ho najskôr začínajú kupovať počas letných mesiacov, pretože horúco si žiada svoje. Nikto nechce mať úpal alebo bezfarebné na vlasoch (to je hororový letná scenár snáď každej ženy). Keďže sa hodí ako k šortkám, tak napríklad k šatám radí sa k tým najlepším letným kúpim.

Ak si však myslíte, že ho využijete iba v lete, mýlite sa. Klobúk je naozaj nadčasový a celoročné. Na jeseň, na jar alebo v zime ho totiž skvele zladíte k akémukoľvek kabátu. Dodá vám patričnú eleganciu, po ktorej pravdepodobne túžite, ak ste majiteľkou pekného kabátu. Skvele sa zladí aj k akejkoľvek kabelke – záleží na vašom gustu, ľubovôle a vkusu. Nájdete ho dokonca aj v rôznych farebných kombináciách.