Nešliapte si po šťastí

Ide väčšinou o drobnosti, ktorými si kazíme svoj život s veľkými následkami. Zistite, ako si sami bránite byť spokojní a čo s tým môžete dělat.Když sa kohokoľvek opýtate, či on túži byť šťastný, každý povie áno. Málokto si uvedomuje, že je sám sebe najväčším narušiteľom harmónie. Robíme to všetkými tými vzťahy, ktoré nám vôbec nič nedávajú, ale len berú, nesplniteľnými cieľmi a úlohami, ktoré nikdy nedotiahnu do konca.

Zle sa správame v sebe, čo má korene v detstve či dospievaní. Trebárs nás rodičia príliš kritizovali, cítili sme sa nemilovaní, učiteľ nám v škole dával najavo, že sme úplne k ničomu a podobne. Táto javy sa potom prejavujú v dospelosti a podvedome sa stále snažíme vrátiť do situácie v detstve, aj keď nám spôsobuje bolesť. Logicky to nedáva zmysel, ale priťahuje nás to, čo poznáme, nie to, čo je pre nás najlepšie. Nie je ľahké nájsť cestu z bludného kruhu. Od samo-sabotážny mechanizmov sa oprostíte, keď je vedome pomenujeme.

Myslite veľmi konštruktívne

Keď si stále opakujeme, ako sme nemožní, robí nám to zbytočný stres a bránime si, aby k nám prišlo riešenie situácie. Začneme považovať obvinenia, ako som tučná a nepríťažlivá, za fakt a strácame chuť k životu. Myšlienky, čo nás obťažujú, prichádza vo chvíli, keď sme v nerovnováhe. Nepohodlie je spôsobené predchádzajúcimi skúsenosťami. Zapíšte si čo vás ťaží a prijmite vec, ktorá vás trápi a rozčuľuje. Odpustite sami sebe i tým, ktorí v tom niekedy zohrali svoju roli.Mentalita obete je strašiak.

Neveríme, že existuje spôsob, ako situáciu zmeniť. Mentálna obeť je osoba, čo má pocit, že sa jej niečo prihodilo, ani nevie ako, a nevie ako z toho von. Ako obeť sa cíti, keď nemá svoj život pod kontrolou, niečo sa deje a ona nie je aktívnym činiteľom. Viní ostatné za nepodarenej osud. Ide o nedostatok sebaistoty a z túžby po uznaní. Obete sa správajú tak, ako sa nesprávne domnievajú, že to po nich chce okolia. Zažívajú veľké nepohodlie, pretože sa síce navenekpřizpůsobí, ale vnútorne s tým vôbec nesúhlasí.

Tréning láskavosti k sebe

Nepripadáte Ak si zodpovední za svoje správanie a pocity, úlohy obete je pohodlná, ale znižuje sebavedomie. Keď vystúpime z role, narušíme to, čoho sa prirodzene bojíme. Ste to len my sami, kto môže zmeniť k lepšiemu svoj život.Lidé s nízkym sebavedomím majú na seba nereálne nároky. Ani okolie nikdy nemôže splniť ich prísnym požadavkům.Černobílé videnie, kedy zabudnete na matkinej narodeniny a už si sype popol na hlavu, že ste mizerné deti, zveličuje svoje chyby a strachy, a všetko pozitívne nechávate prejsť bez záujmu, je zhouba. Proč by sa toto hodnotenie malo vzťahovať k nám?

Negatívny tvrdenie zmeňte. Vo chvíli, keď mozog zase rozbehne starú známu pesničku o tom, že ste vy tí najhorší na svete, povedzte mu pokojne nahlas dosť a nájdite pozitívne myšlienku. Nesmiem si zmeňte na chcela by som alebo nechcem. Budú chyby aj návraty k nefunkčným zvykom, ale je potrebné vytrvať a skúsiť to znova.