Niečo starého musí mať každá nevesta. Vieme, čo štýlového to môže byť

Aj keď je to skôr americká tradícia, ktorá sa dostala do Českej republiky, nevesty na ňu nedajú dopustiť. Reč je o tom, že nevesty musia mať niečo staré, niečo modré, niečo požičaného a niečo nové. To, čo to bude, je len na nevesta, ale len to jej zaistí šťastné a spokojné manželstvo. A keďže sú české nevesty nadmieru poverčivé, drží sa tohto príslovia a aj v deň svadby si kontrolujú, či všetko majú. Zamerajme sa teraz na niečo starého a prezraďme si, čo by to mohlo byť.

To, že je to niečo staré, neznamená, že daná vec nemusí byť štýlová a že sa k neveste nemusia hodiť. Aj staré veci, ktoré si so sebou vezmete vo svadobný deň, môže doplniť nevestin vzhľad.

Či sú to šperky

Napríklad to môžu byť šperky, ktoré rovnako nevesta vo svoj deň bude mať. Šperky ako také môžu byť napríklad po babičke alebo je vaša mamička mohla mať v deň svadby. A keďže sa vydávala pred tridsiatimi rokmi, prečo treba krásne strieborné náušnice nebrať ako niečo starého? Alebo to prípadne môže byť aj retiazka s príveskom, ktorý sa k vybraným svadobným šatám rozhodne bude hodiť.

Svadobné šaty po babičke, mamičke

Rovnako tak možno brať za staré svadobné šaty po babičke alebo mamičke, ktoré však, samozrejme staro nevyzerajú. Ono to, čo sa nosilo vtedy, sa opäť vracia do módy, preto prečo nevyužiť toho, že si ich naši blízki schovávali a starali sa o ne s láskou?

Staré spony do vlasov

Každá nevesta má krásny účes, ktorým sa pýši a ktorý len podčiarkuje to, že ona je nevesta. V prípade, že sa rozhodnete k nejakému drdolu vysoko učesanému, zakomponujte do neho treba starej spony s perličkami na koncoch, ktoré vám teda prinesú šťastie a spokojnosť do manželstva.

Staré korunky, diadémy

Mnohé nevesty chcú mať vo svojich vlasoch niečo mohutnejšieho, a tak do vlasov zakomponujú diadémy alebo korunky, ktoré dodajú neveste šmrnc. Nikde však nie je písané, že táto korunka nemôže byť tak, ktorú si niekto požičal na svoju svadbu pred dvadsiatimi rokmi. Nemusíte voliť nové diadémy, voľte starožitné korunky, ktoré majú isté čaro.