Chystáte sa do Paríža? Aké módne výstavy vidieť?

Do Paríža sa človek vydáva hlavne za pamiatkami, ale ženy sa do Paríža vydávajú kvôli móde. O Paríži sa totiž hovorí, že je to mesto módy. Ženy sa tu obliekajú tak, ako nikde inde na svete. Navyše sú tu ženy krajšia ako nikde inde na svete. Ak sa budete v Paríži nachádzať, odporúčame sa inšpirovať hlavne na tunajších výstavách a prehliadkach, ktoré vám dajú úplne úplne iný pohľad na módu a módny svet.

Keďže ale nájdeme v Paríži skutočne veľké množstvo výstav a prehliadok, ponúka sa otázka, čo si skutočne nenechať v Paríži ujsť, čo nám môže zmeniť pohľad na módny svet a na obliekanie ako také. Odporúčame hlavne zamieriť do najslávnejších módnych domov, ktoré budú hotovým rajom pre nákupné maniačka. V Paríži sa nachádza hneď niekoľko takých módnych domov, napríklad módny dom Hermés alebo Dior. Späť však ku konkrétnym výstavám a prehliadkam, ktoré si žiadna milovníčky módy nesmie nechať ujsť.

Do Hermés za rozprávkovými výkladmi

Istou retrospektívnu výstavu ponúka spomínaný obchodný dom Hermés, ktorý sa pýši hlavne rozprávkovými výkladmi. Preslávené rozprávkové výlohy, za ktorými stojí rad dekoratérek, nájdete v ulici Faubourg-Saint. Vo výkladoch sú k videniu fantasknú inscenácie, za ktorými stojí nemenovaná rozprávačka príbehov.

Táto istá retrospektívna výstava trvá až do decembra tohto roku a je zadarmo, veď je to výstava vo výklade.

Do múzea Yvesa Sainta Laurenta

Poznáte návrhára Yvesa Sainta Laurenta? Práve na jeho počesť bolo nedávno otvorené múzeum, ktoré sa zameriava len na jeho tvorbu. V múzeu nájdete naozaj to nejikoničtější, čo má návrhár na svojom konte. Tiež tu nájdete modely a unikáty, ktoré sú inšpirované maliarom Mondrian. Vystavený je tiež Smokingové kostým, ktorý nanovo definoval ženskú siluetu už v roku 1975 a ktorý ženám dodal androgýnny vzhľad.