Najlepšie a najpraktickejšie doplnky z nerezu. Zakomponujte ich do interiéru

Nerezová oceľ je právom považovaná za jeden z najodolnejších materiálov. Je nenáročná na údržbu, odoláva korózii, nehrozí pri nej poškriabanie, a navyše ešte vyzerá moderne a elegantne. Niet divu, že sa z nej vyrábajú kľučky na dvere, poštové schránky, garniže, kvetináče i ďalšie doplnky, ktoré ozvláštnia naše bývanie.

Moderné a odolné

Nerezové kľučky volí veľa ľudí kvôli ich vysokej odolnosti a ľahkej údržbe. Sú vhodné aj pre veľmi frekventované dvere, nepoškriabu sa ani neohmatajú. Keďže sa vyrábajú v rôznych povrchových úpravách – od lesklých až po hrubý mat – sú neoddeliteľnou súčasťou moderných interiérov.

Nerezové poštové schránky sú veľmi vhodné na vonkajšie použitie, pretože odolávajú poveternostným podmienkam, vlhkosti i slnku. Zároveň majú dlhú životnosť a dajú sa dokonca prepojiť s domovým zvončekom.

Garniže z nerezovej ocele sú moderným riešením, ktoré zaručene pritiahne veľa pozornosti. Na rozdiel od iných materiálov sa ani pri vysokom zaťažení neprehýbajú. Ich nevýhodou môže byť len vyššia hmotnosť, kvôli ktorej musia byť skutočne dobre uchytené.

Odoláva častej manipulácii

Odpadkový kôš je hojne používanou a tiež nevyhnutnou súčasťou domácnosti. Tak prečo si neobstarať taký, ktorý bude maximálne prispôsobený na časté používanie a nechá sa ľahko omývať? Keďže sú k dostaniu aj bezdotykové koše, nemusíte sa báť ani ochmataniu.

Nerezové kvetináče majú hneď niekoľko výhod. Sú ľahké, takže sa ľahko prenášajú, ale zároveň pevné a odolné. Tiež dodajú domácnosti nádych luxusu.

Z nerezovej ocele môže ťažiť aj kúpeľňa. Nielen poličky a sušiaky na uteráky, ale aj dávkovače na mydlo a držiaky na zubné kefky sú denne vystavované vlhkosti, vode a mechanickému zaobchádzaniu. Preto je nerezová oceľ najvhodnejším materiálom.

A ako nerez v interiéri skombinovať? Nerezové doplnky výborne ladia s tmavými farbami a moderným nábytkom. Ich jedinou nevýhodou môže byť náročnejšia údržba, dobre totiž budú vyzerať len perfektne vyleštené.