Móda dnes a pred tridsiatimi rokmi. Mnohé kúsky sa radujú z comebacku

Tento rok sme oslávili tridsať rokov slobody. Oslavy to boli veľké a boli popretkávané celú republikou. Mnohé ženy pri tejto príležitosti zaspomínal na to, čo sa pred tridsiatimi rokmi nosilo. Človek by povedal, že móda bola úplne iná ako teraz, ale pravdou je, že mnohé kúsky z čias pred tridsiatimi rokmi sa oprášili a ohlásili svoj comeback. Viete, aké konkrétne módne kúsky máme na mysli?

Aj keď sa za posledných tridsať rokov zmenilo takmer všetko, móda sa napodiv od predchádzajúcej módy nijako nelíši. Jednu chvíľku sa módne trendy líšili, ale teraz sa rad kúskov vrátila, a tak možno povedať, že móda sa ani po tých rokoch takmer nezmenila. Dokonca aj kúsky, o ktorých sme si mysleli, že sa už nikdy nevráti, sú opäť späť.

Zaspomínajte si však na niekoľko konkrétnych kúskov a dostaňme sa tak na chvíľu do čias pred tridsiatimi rokmi.

Mrkváče a Plísňaky, to boli veľké trendy

Aj keď mrkvový strih nohavíc nepatril k nelichotivějším strihom, napriek tomu sme také nohavice nosili doslova neustále. Rovnako tak plesňové džínsovina si nenašla cestu ku každému, našli sa ale ľudia, ktorí nosili takzvané Plísňaky neustále. Dalo by sa povedať, že práve mrkváče a Plísňaky boli hitom desaťročia, mnohí ľudia však nad nimi neustále ohrňovali nos a priali si, aby zmizli zo sveta. Tak sa tiež na chvíľku stalo, ale je pravdou, že práve tieto kúsky ohlasujú svoj comeback

Široké opasky sú taky zase späť

Pásky sa pred tridsiatimi rokmi dávali doslova na všetko. Dávali sa na svetre, pripínali sa na lesklé elastické nohavice. Mnohí ľudia si ich dokonca vyrábali doma sami, aby za ne nemuseli v obchodoch míňať majland. Napodiv aj široké opasky sú zase späť či skôr pásky všeobecne sa opäť po rokoch vo veľkom nosí.

Ramenné vypchávky pre väčšie ramená

Ženy, ktoré sa nemohli chváliť dokonalou postavou, si postavu rady vylepšili kúsky, ktoré mali vypchatá ramená. Vypchatá ramená postavu trochu zlepšila, aj keď nie každej postave kúsky sadli. Niektoré ženy vyzerali skôr ako terminátor.