Obuv, ktorá vás v chladnej zime zahreje

Obchody s obuvou sa predbiehajú, kto poskytne lepšie zľavy a zákazníci to samozrejme vedia, preto čakajú na predvianočné zľavy, ktoré žiaľ nie sú ani zľavy.

Keď nám ale chýba kvalitná zimná obuv, nehľadíme na zľavy, ale snažíme sa nájsť si peknú teplú zimnú obuv, ktorá nás bude sprevádzať nielen túto zimu, ale aj tie nasledujúce.

Aká obuv by ale nemala chýbať ani vo vašom zimnom botníku?

Snehule – klasika, ktorá neomrzí

Využijete ich nielen na horách, ak plánujete ísť na zimnú dovolenku kvôli lyžovačke, ale využijete ich pokojne aj na stretnutie s kamarátkami. Snehule už dávno nie sú robustná obuv, v ktorej aj pohnutie palcom býva komplikované. Predávajú sa trendy dámske snehule v rôznych farebných variáciách, takže sa nemusíte báť, že na svahu a v zasneženej krajinke budete sivou myškou. Sú skvelým módnym doplnkom, no zároveň si budú plniť svoju funkciu – udržia nohy v teple aj pri nízkych teplotách.

Snehule sú klasika, ktorá nikdy neomrzí a preto vám odporúčame minimálne dva páry pekných dámskych snehúl.

Členkové čižmy

Mnohé z vás si možno povedia, že táto obuv nie je vhodná do chladnej zimy, no mýlite sa. V kombinácii s pletenými štucňami, ktoré sú perfektným zimným doplnkom, sú aj členkové čižmy vhodné do chladného počasia. Neodporúčajú sa jedine ak je vonku vysoká pokrývka snehu. Ak ale mrzne a nie je veľa snehu, sú využiteľné.

Ak nemáte žiadne súce členkové čižmy, kúpte si nové členkové čižmy v neutrálnych farbách. Ak rady nosíte farebné veci, uprednostnite tieto farby – vínovú, škoricovú, horčicovú, petrolejovú. Tieto farby skombinujete s akýmkoľvek farebným outfitom.

Vysoké čižmy na rovnej podrážke

Najvyužívanejšia zimná obuv, pretože ľahko sa v nej šoféruje, kráča po zamrznutom povrchu a nezničí sa tak, ako väčšina čižiem na podpätkoch.

Odporúčame čierne, hnedé, sivé a béžové vysoké čižmy na rovnej podrážke. Ak chcete farebnejšie, skúste bordové vysoké čižmy.