Zvýšte hladinu hormónu šťastia. Ako na to?

Vedeli ste, že v sebe ukrývajú serotonín čiže hormón šťastia? Aj keď sa veľakrát cítime smutní, máme náladu doslova pod psa, nie je nám práve najlepšie, mali by sme vždy pamätať na to, že v nás môžeme hormón šťastia prebudiť. V prípade, že neviete, ako zvýšiť hladinu hormónu šťastia a ako si tým pádom zlepšiť deň, prezradíme vám to. Existuje totiž rovno niekoľko spôsobov, ako to dosiahnuť.

Začnite sa viac hýbať

Pohyb je pre zdravie aj pre dobrú náladu, to sa nehovorí nadarmo. Pri pohybe sa totiž zvyšuje hladina hormónu šťastia, razom teda máme lepšiu náladu a máme chuť sa usmievať. Medzi cvičenie či športy, ktoré vedú k zvýšeniu serotonínu, patrí predovšetkým beh, cyklistika, tiež plávanie alebo tanec či svižná chôdza. Počas týchto športov sa totiž zvyšuje srdcová frekvencia, razom je v našom tele viac hormónu šťastia, razom dôjde k podpore nášho mozgu.

Spite viac

Samozrejme pohyb nie je jediný spôsob, ako zvýšiť hladinu hormónu šťastia v našom tele. Ďalšou možnosťou, ako zvýšiť hladinu serotonínu, je viac spánku. Ak budete kamaráti so svojou posteľou, ak budete spať dostatočne a hlavne kvalitne, razom sa tiež budete cítiť oveľa lepšie. Spánok má okrem iného aj blahodarný vplyv na náš mozog, po kvalitnom spánku sa nám rázom zlepšuje aj naša nálada.

Masáže rovná sa šťastie

Dopriať si čas od času masáž, to ešte nikdy nikoho nezabilo. Práve naopak – masáž človeka len obšťastňuje! Ak si doprajete raz za čas relaxačnú masáž, dôjde razom k zvýšeniu hladiny hormónu šťastia. Masáž totiž napomáha k uvoľňovaniu hormónov šťastia, dobrá nálada je zrazu na svete. Navyše masáže zbavujú človeka stresu, predchádza depresiám a úzkostiam.

Meditácia je taky možnosť

Chcete zvýšiť hladinu hormónu šťastia vo svojom tele? Potom investujte svoj čas do meditácie. Stačí si len opakovať posvätnú mantru óm a zrazu vám bude oveľa lepšie.