Čo je príčinou studených nôh? Na vine môžu byť choroby

Choroby idú od nôh! To nám hovorievali vždy naše babičky, ktoré chceli, aby sme sa dobre obliekli a aby sme si vždy na nohy nasadili čo najteplejšie ponožky. Lenže studené nohy niekedy zostávajú studené aj v tých najteplejších ponožkách. Dôvodom toho je ochorenie, ktoré pravdepodobne prekonávame. Takých ochorenie môže byť veľa, preto si prezraďme niektoré z nich, ktoré môžu byť dôvodom našich absolútne premrznutých nôh.

Studené nohy nie sú spôsobené len tým, že ich nemáme zakryté dekou, teda nám je zima. Studené nohy môžu byť príznakom nejednej choroby alebo stavu, v ktorom sa práve nachádzame. Viete, čo všetko môžu studené nohy signalizovať?

Možno máme problémy s prekrvovaním

Možnou príčinou studených nôh je zlé prekrvenie. Zlé prekrvenie môže postihnúť najmä ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie alebo ktorí nedodržiavajú zdravý životný štýl. Problémy s prekrvením však môže spôsobiť aj fajčenie, ktoré razom sťahuje cievy, alebo vysoký cholesterol, ktorý môže nasledovne viesť k ďaleko horším a závažnejším ochorením.

Alebo tiež môžeme trpieť anémiou

Dôvodom studených nôh môže byť tiež anémia, čo je ochorenie, pri ktorom máme v tele málo červených krviniek. Za anémiou môže stať celá rada príčin. Môže byť spôsobená napríklad nedostatkom železa, tiež za ňou môže stať nedostatok vitamínu V12 alebo ju môže spôsobovať ochorenia obličiek.

Studené nohy ukazujú na cukrovku

Ak vás studené nohy trápia naozaj často, dôvodom môže byť tiež nechcená a nečakaná cukrovka. S cukrovkou sa niektorí ľudia narodia, iní ju dostanú v priebehu svojho života. V každom prípade treba zamieriť lekárovi, ak máte podozrenie na toto ochorenie. K ďalším príznakom cukrovky patrí pálenie nôh, pichanie alebo brnenie v nohách, prípadne to môže viesť až k ich znecitlivenie, ktoré nastáva najmä počas noci.