Minisukne sa už nenosí

S letom prichádza veľa nových módnych trendov a najrôznejších noviniek na módne diaľnici. Mnohé z nich sú ale buď kópie, alebo len inšpirácia z dôb dávno minulých. Existuje totiž len málinko trendov, ktoré naozaj pretrvali. Aj keď sa teraz – s odstupom času – tieto „trendy“ nejaví ako štýlové. 

Medzi také kúsky patrí napríklad perové vesty. Tie sú na obchodných pultoch už peknú radu rokov, stále sa kupujú, ale „in“ už rozhodne nie sú. Navyše postavy len zkulatí a nevytvarují prednosti, ktoré by mali byť naozaj poznať. To isté platí u Crocs. Iste je poznáte – tie rôznofarebné gumové papuče, ktoré má určite doma každý, a to minimálne dvakrát. Pri nosení ale na nohách žiari ako svetlušky a škaredo vŕzgajú, keď je obujete a chodíte v nich s bosou nohou. 

Medzi ďalšie takéto „trendy“ patrí aj minisukne. Prevažne sa jedná o tie na gumu, ktorý (predovšetkým tínedžeri) nosia až do pása domnievajúc, že sa takto majú nosiť. Minisukne na gumu ale boli vytvorené preto, aby sa nosili len k bokom, nie až po pás. Aj tak ale odhaľujú veľkú časť pozadia, či už je nosíte akokoľvek. Mladým slečnám to nevadí, pretože si myslia, ako sú „in“, keď si k nim dajú skvelú vypasovaný košeľu. V tomto prípade ale celkom pokazí vzhľad a elegantnosť samotnej košele. Sukňa je sama o sebe totiž zlou voľbou. 

Iste k nej často kombinujete baleríny, alebo dokonca aj lodičky. Opäť zabíjate krásu a podstatu týchto kúskov. Preto zvážte, či si radšej nekúpite áčkové sukne, ktoré sa stali prevažne minuloročnej leto veľmi populárne. Lichotí vašej postave a zamaskujú nadbytočné tuky, ktoré sa usadili na vašich bokoch. To bohužiaľ minisukne naozaj nedokážu, skôr tieto nedokonalosti len podčiarknu. 

Mimo sukní si ale iste kúpte aj šaty. V lete je radi nájdete vo svojom šatníku. Veď v horúcich dňoch nie je potrebná nosiť džínsy či stále dookola šortky, ktoré vôbec nepodtrhnou vašu ženskosť. Bohužiaľ si tento fakt uvedomuje len hŕstka žien.