Chladné dni si vyžadujú zmenu obuvi

Po lete vždy prichádza taký zvláštny skok v otázke počasí. Málokrát sa stane, že tridsať stupňov Celzia plynule prejde ku dvadsiatich a následne k desiatim stupňom. Leto by predsa malo krásne prejsť v čarovný jeseň, bez toho aby sme si všimli sebemenší zmeny. Zvyčajne sa ale stáva tá zlá varianta, ktorú nesú zle prevažne ľudia, ktoré trpia na rôzne choroby a ktorí majú zlú imunitu. Častokrát totiž teplomer ukazuje dvadsaťpäť stupňov v pondelok, ale v utorok drasticky skočí na plus desať stupňov. Zmena ide vidieť naozaj zreteľne – rána sú zčistajasna sychravější a chladnejšie. Lístie na stromoch namiesto toho, aby sa sfarbilo do farieb jesene, rovno sfúkne vietor a je po všetky paráde. Tak to holt chodí s jeseňou posledné roky. A my s tým nemôžeme robiť vôbec nič. Len byť na tieto zmeny riadne pripravení, a to aj s oblečením.

Balerínky potrebujú uspať na zimný spánok

Väčšina letných pätiek, ako sú baleríny, sandálky či žabky, zo dňa na deň musíte schovať do svojho botníku a opäť ich nevytiahnuť dobrého pol roka. Uspeje je ľúbeznú uspávankou a vytiahnite opäť vhodnejšie obuv, ktorá je pripravená do sychravých rán.

Mladá generácia znova siaha po teniskách a botaskách. Vlaňajší jeseň ale nanešťastie u väčšiny tejto populácie zmenil názor – ukázal im prijateľnú alternatívu, a síce farmárky. Tieto topánky vyleteli nahor obrovskou rýchlosťou a teraz je nájdete pri každom teenagera. Pre komfortné vzhľad však zvoľte členkové topánky s gumou na bokoch. Skvele sa hodí aj k úzkym nohaviciam a saku, teda budú jasnou voľbou, ak nechcete pôsobiť ležérne, ale formálnejšie. Pre jeseň sú však stvorené oba druhy topánok, pretože vám ani pri jednej obuvi nefúka na členky. Nohy sú teda (pre jesenné dni) riadne v teple. Naviac patrí tiež do „in“ zóny, teda si u týchto kúskov môžete byť istí, že v kurze ešte nejakú tú dobu zostanú.