Ako si vybrať hodinky

Hodinky sú neoddeliteľnou súčasťou outfitov i praktickým módnym doplnkom, vďaka ktorému nemusíme z vrecka neustále vyťahovať telefón, aby sme zistili, koľko je vlastne hodín. V súčasnej dobe je ponuka na trhu veľmi pestrá a vyznať sa v nej nie je práve jednoduché. Ak však po jednom takom parťákovi doslova prahnete, ponúka sa otázka, ako si vybrať hodinky, ktoré nebudete chcieť dať z rúk?

Stavte na tradíciu

Aby ste výberom módneho doplnku nestrávili svoju mladosť, oplatí sa zúžiť aktuálnu ponuku. Lenže ako na to? V ideálnom prípade nakupujte iba tradičnej hodinárske značky. Vyhnete sa tomu, že zakúpite produkt nekvalitné, ktorý sa vám po pár týždňoch rozpadne na zápästí. Tradičné hodinárske značky sú zárukou toho, že vám aspoň nejakú chvíľu vydrží.

V súčasnej dobe majú najväčší ohlas švajčiarske hodinky, ktoré sú doslova synonymom kvality. Nos však nemusíte ohŕňať ani u nemeckých modelov.

Hodinky si poťažkajte

Pri výbere hodiniek v hodinárstve alebo v kamenných predajniach sa oplatí si hodinky poťažkať. Nie je to preto, aby ste zistili, ako „ťažké“ hodinky budú na ruky, ale skôr sa v hodinárskom svete hovorí, že práve váha je vnímaná ako znak kvality. Aj keď o tomto fakte môžete polemizovať, je to iste dobrý ukazovateľ, ktorý vám výber hodiniek značne uľahčí.

Orientovať sa podľa jednej konkrétnej gramáže nie je práve najlepšia (predsa len závisí na mnohých faktoroch), preto je ideálne sa naučiť rozoznávať, čo možno považovať za ťažké a čo je skôr oklamaný alternatívou kvality.

Na detailoch záleží

Rovnako ako pri výbere mnohých iných vecí, aj u hodiniek záleží na detailoch. Aj podľa tohto sa pozná kvalita. Pri lacnejších modeloch sa nad detailmi mávne rukou a ide vidieť, že na nich detaily naozaj len zaostávajú. Zatiaľ čo pri kvalitnejších modeloch sa nešetrí ani na týchto drobnostiach a venuje sa im dostatočné množstvo času.