Co si obliekať počas deštivého podzimného dňa?

Podzim je samozřejmě obdobie plné dešťov a pochmúrneho počasia. Ľudia sa väčšinou zatvárajú doma a počas nedeľných dní sa práve nechcú vyliezť von. Preto si môžete vychutnať dobrú čaju a zahnúť sa do postele, v ktorej si vychutnáte najobľúbenejšie seriály a tak budete tráviť celý deň, často i víkend. Keďže je všední den, musíš chodit do práce – či je to buď teplý, nebo taký prší sebevíc. Co si myslíš, že v tento drastický deň vzít? 

Obuv je základ! 

Pri výbere oblečenia, ktoré si vezmete počas raštivého dňa, by ste sa mali pozerať hlavne na topánky. Ty budu akýmmsi odrazovým můstkom celého vzhľadu. Vyberte si preto prvé topánky a až potom si rozhodnite, čo ich budete kombinovať. Pri výběru obuvi nezapomeňte na to, že sa má uzavrieť a pevná – vynechejte teda látkové tenisky alebo tenisky, ktoré ľahko promoknú. Raději vytahujte po chlpatých botách alebo po podzimných podobách farmárov. Hlavne, ať ti urobíš bot nenateče! 

Džíny, džíny, džíny! 

Během deštivého dňa by ste si mali určite dať obľúbené džíny. Keď je vážne chladno, vynechejte roztrhané džíny, pretože ako dúhajú nateče, choroba je na svete. Ak pracujete v kancelárii a máte povinný oblečený kód, musíte sa potiahnuť po úzkych kalhotách a po polobotkách, pretože vyššie uvedené obuv sa cigarety verzím trochou rozhodne nie je vhodné. 

Nebojte sa na svetre, ktoré budú trčené z bundy von 

V poslednej dobe sa stalo úplne štýlové, že svetryky trčia z bundy von, pretože sú jednoduchšie krátke. Nebojte sa toho! Mnoho ľudí vadí, že jeden prekrýva druhé a naopak, ale je to len o zvyku. Rozhodne tak nemusíte, ak nemáte kratší svetr, ktorý by bol rovnaký ako bunda. 

Zastavte krátkému rukávu! 

Pokiaľ je chladno a prší, znamená to, že už pomaly, ale určite príde obdobie, kedy budeme musieť odložiť tričká s krátkym rukávom. Vyberte si raději tri štvrťové alebo dlhé. Rozhodne sa nenechávajte nohavičkami alebo inými vrchmi na úzkej ramínke.