Hitom leta sú oversized okuliare a dúhová mánia

O hitoch leta sa dočítate doslova všade. Klasické papierové časopisy sú plné zaujímavých tipov na modely, ktoré nesmú chýbať v žiadnom dámskom šatníku. Aj na internete sa dočítate o zaujímavých kúskoch, ktoré by mali rozžiariť šatníky každej ženy. Ostatne do čoho sa skutočne oplatí investovať? Keby sme mali investovať do všetkých kúskov, o ktorých sa dočítame, že sú hity leta, asi by sme rýchlo skrachovali a museli by sme si na oblečenie a doplnky požičiavať. Poďme sa teda zamerať iba na dva tohtoročné hity, ktoré sa skutočne radí medzi nepostrádateľné kúsky. 

Aké slnečné okuliare sa tento rok nosia? 

K letu neodmysliteľne patrí slnečné okuliare. Mnohé ženy majú doslova dych berúce zbierky, v ktorých majú aj niekoľko desiatok kusov tohto doplnku. Slnečné okuliare sú v súčasnej dobe pomerne diskutovaná téma v módnom svete, predsa len sa do módy vrátilo niekoľko zaujímavých prevedení, o ktorých sme si nikdy nemysleli, že zase budú in. Mnohí ľudia tak diskutujú o tom, či sú retro okuliare len prechodný hit, na ktorý sa za pár týždňov zabudne, alebo či sa jedná o taký doplnok, ktorý využijeme aj počas ďalších letných sezón. 

Aby sme nestrácali čas polemizováním, prezraďme si hity tohtoročného leta, ktoré môžu, ale aj nemusia byť populárne aj budúci rok. Ako sa hovorí, nemyslime na budúcnosť a užívajme si to, čo nám prináša prítomný okamih, preto si kúpme do svojej zbierky takej slnečné okuliare, ktoré sa nosia, a to sú najmä oversized okuliare. Jedná sa o pútavé slnečné okuliare, ktorých si nejde nevšimnúť. Väčšinou majú hrubé obrúčky a malá sklíčka a sú rôzne farebné. 

Ak si spomínate na nestarnúci filmový snímok zvaný Matrix, aj odtiaľ sa môžete inšpirovať. Práve tenké okuliare pôvodom z Matrixu sa tiež dostali do módy, rovnako ako známe tenké mačacie okuliare. 

Už máte farby dúhy v šatníku? 

Aby sme nezostali len pri jednom hitu leta, je nutné upozorniť aj na ďalší, ktorý bude menej konkrétny. Ak sa vydáte nakupovať, zamerajte sa na kúsky farby dúhy. Práve dúhové farbičky sú to, čo dominuje tohtoročnému letu. Dalo by sa povedať, že v obchodoch teraz vypukla dúhová mánia, preto jej využite, kým vkusné a štýlové kúsky ešte sú.