Čím oživiť svoju záhradu?

Každá záhrada by mala byť dostatočne farebná, aby si ju ľudia všimli na prvý pohľad. Je samozrejme jasné, že o každú farebnú záhradu sa človek musí starať. Vo väčšine prípadov sa však stalo, že starostlivosť o záhradu sa stala tak obľúbenou a populárne činnosťou, ktorá zaháňa stres, že nikomu neprišla záhrada nijak náročná. Ak si aktuálne na svoju záhradu stávkujete nové druhy kvetov, odporúčame siahnuť po fuksiách, ktoré síce nie sú práve najjednoduchšie na pestovanie, ale nie sú aj tým najnáročnejším druhom. Pestujú sa zvyčajne v črepníkoch alebo kvetináčoch a na záhrade môžu zdobiť napríklad záhradný altánok alebo pergolu, ktorú máte postavenú priamo pri dome. 

Čo je to fuchsie? 

Ak nie ste dlho v záhradníckom odbore, možno si kvetinu menom fuchsie nevybavuje. Preto vám ju predstavíme, nech ste takzvane v obraze. Fuchsie sú veľmi obľúbené rastliny, ktoré sa radia medzi okrasné balkónové rastliny pestujú sa dlhé stáročia. Predtým to boli kvety, ktoré skrášľovali predovšetkým zámockej záhrady, dnes však zdobí predovšetkým balkóny domov alebo zmieňované záhradné altánky či pergoly postavené v blízkosti domu. 

Fuchsie sú známe tým, že milujú slnečné stanovište, ale pozor – nie všetky druhy. Svetlé odrody milujú predovšetkým svetlo, fuchsie s tmavšími kvetmi milujú predovšetkým tieň, nie sú milovníkov priameho slnečného žiarenia. 

Pestujeme fuchsie 

Fuchsie nie sú bohužiaľ to najjednoduchšie, čo môžete pestovať na svojom balkóna či záhradke. Musíte ich hnojiť dvakrát týždenne, aby krásne kvitli. Práve vďaka pravidelnému a častému hnojenie sa fuchsie stali náročnejšími kvetinami, ktoré si netrúfne pestovať každý. Čo sa týka zálievky, uprednostňujú zálievku štýlom „ani moc, ani málo“. Presádzať sa musí každý rok, a to do kvalitného substrátu, ktorý je bohatý predovšetkým na dusík a fosfor. 

Čo sa týka prezimovania, fuchsie sa uskladňujú do miestnosti s teplotou maximálne desať stupňov Celzia alebo vo svetlej a teplejšie miestnosti, kde je teplota desať až pätnásť stupňov Celzia.