Prichádza čas balerínok a espadrilek. Poradíme vám, s čím ich nosiť

Opäť prišiel ten čas, kedy môžeme schovať zimné topánky do kúta a kedy namiesto nich do botníka naukladáme tenisky, poltopánky, lodičky a veľmi obľúbené balerínky a espadrilky. Najmä espadrilky sa stali vlani v lete viac ako populárna. Bol to istý comeback, ktorý sa vrátil z deväťdesiatych rokov. Tento trend tento rok nezmizne z obchodov s obuvou, ale naopak pribudne vo veľkom. A s nimi prídu v mnohých nových podobách aj baleríny.

Všeobecne platí, že čím farebnejšie, výraznejšie a originálnejší espadrilky a balerínky budete mať, tým urobíte lepšie. Nestávkujte len na neutrálne farby, ktoré nenadchnú. Na jar aj v lete sa nosia farby. Len s farebnosťou zaujmete na míle ďaleko, len s farebnosťou rozradostníte ostatným deň.

Otázkou však je, s čím espadrilky a baleríny kombinovať. Väčšina žien je totiž kombinuje s úplne nevhodnými kúsky.

S čím kombinovať espadrilky?

Espadrilky sú trochu iné ako baleríny. Hlavný rozdiel sa skrýva v tom, že espadrilky môžete nosiť s džínsy alebo so spoločenskými, úzkymi nohavicami, kdežto baleríny s týmto oblečením nekombinujte. Espadrilky sú elegantnosť sama, preto sa ich nebojte kombinovať s ležérnym štýlom. Ak sa o svet módy zaujímate, veľmi dobre viete, že ležérnosť sa teraz s elegantnosťou kombinuje.

S čím kombinovať baleríny?

Balerínky sú síce krásna obuv, ale len málokto vie, k čomu ich nosiť. Rozhodne je nenoste s klasickými džínsy či k šortkám, na pohľad to nevyzerá pekne. Noste ich však k šatám alebo k sukniam. Najlepšie urobíte, ak si ich obujete vždy, keď budete mať silonky či pančucháče.

Balerínky si nikdy nenazouvejte k plesovým šatám. Najväčšou chybou, aké sa ženy dopúšťajú, je, že nosia baleríny na plesy k úzkym, kratučkými šatám, ktoré sú dĺžkovo sotva pod zadoček. To je doslova módny hriech, ktorý je zaručene dostane do módneho pekla!