Ako šel čas so slnečnými okuliarmi

Ani letos sme sa nedokázali, že slnečné okuliare, ktoré sme si kúpili minulý rok, sú znovu. Skrátka a dobre trendy trendy sa menia, a to rýchlosť blesku. U slunečních brýlí platiť dvojnásobne. Zvlášť sa mení každý rok, každý rok za nenápadne vysoké sumy a oživujeme svoju zbierku. Každý rok dúfame, že šaty, ktoré si kúpime, budú v nasledujúcom roku a môžem tak ušetriť pár korún, ktoré budeme môcť investovať do niečoho iného, možno praktickejšího a potrebnejšieho. Abyste nás uvěřili, že sa slnečné okuliare skutočne menia každým rokom, predovšetkým v minulosti a príprave okuliarov, ktoré boli v minulosti len, sú dnes len v škatuli alebo vretene obklopenej prachom. 

Začalo sa obrovskými brýlemi 

Trendy vo svete slnečných okuliarov sa začali meniť, keď veľké okuliare vstúpili do módy, ktoré sa premenili na „fajčenie“. Jednalo sa o skutočne obrovské okuliare, ktoré obkolesovali polovicu tváre. Tento trend však vydržel iba jeden rok. 

Pokračovalo sa k obľúbeným „wayfarer“ brýlemi 

Ďalším veľkým trendom, ktorý prišiel za rok, boli „cestné okuliare“, ktoré sme si veľmi obľúbili. Ako jeden jediný zostal v móde dva roky po sebe, aj keď v úplne inej farby. Zatímco prvý rok sme sa mohli radovať z pestrých, pestrých okuliarov, rok sme sa trochu utišili a sme si ich len v čiernej farbe, ktorá na rozdiel od farebných hodila k akejkoľvek výbave. 

Poté prišly na scénu pilotky 

K ďalším poměrne populárnym trendom sa stali pilotky. Aj keď sa jednalo o brýle, ktoré boli k dispozícii na každom rohu, nerešpektovali každého, ale len málo si to uvedomoval. Většina žien je nosila kvôli tomu, že boli moderné, bohužiaľ drtivé väčšina žien neslúžila. A keď je niekto slušný, tak je nosí dodnes. 

A čo je populárna dnes? 

A tak sme sa dostali až do tohto roka, keď slnečné okuliare dýchajú kusy, ktoré boli v móde ešte pred všetkými uvedenými typmi. Jedná sa o takzvané retro brýle, ktoré je možné zakúpiť v mnohých podobách. K obľúbeným a moderným trendom súčasnosti patria najmä takzvané kočičí brýle, ktoré sú veľmi úzké a majú špicatú hornú hranu. Poté sú obľúbené okuliare v štýle filmového záberu Matrix alebo masívne okuliare s pestrými farbami, ktoré upoutajú na prvý pohľad.