Barefoot ako nový trend. Stojí naozaj za vyskúšanie?

Ten, kto aktívne sleduje svet módy vie, že sa strhol skutočne obrovský záujem o takzvané barefoot topánky. Propagované sú mnohými známymi osobnosťami a človek nad nimi skutočne začne uvažovať. Len teda ten ich vzhľad nie je vždy dokonalý, aj preto sa mnoho ľudí pýta, či taká obuv stojí naozaj za to. Zdravotné výhody, ktoré ale sľubuje, by mali nakoniec viesť ku kúpe, ktorú sa naozaj nebude ľutovať.

Poznáte ich na prvý pohľad

Ako už bolo spomenuté, barefoot topánky sú v súčasnej dobe veľkým hitom, ktorý sa pozná na prvú dobrú. Sú totiž svojim vzhľadom úplne typické. Prezradí ich hlavne hrúbka ich podrážky, ktorá je vlastne veľmi tenká a pružná. Dôraz sa kladie na to, aby chodidlo nestratilo kontakt so zemou.

Predná časť topánok je naopak pomerne široká. Dôvod je jednoduchý – prsty majú mať hlavne veľa miesta. Vyhnete sa teda možným negatívnym scenárom, ktoré idú s príliš úzkou topánkou ruka v ruke (napríklad zarastený necht).

Zoznámte sa s výhodami barefoot obuvi

Poďme si teda všetky benefity nahrávajúce barefoot topánkam do kariet pekne spísať. Napríklad prirodzene kopírujú tvar chodidiel. Pri chôdzi sa vďaka podrážke, ktorá je tenká a široká, lepšie zapája oveľa viac svalov, čo sa pri používaní bežného typu topánok práve nevidí.

Tiež sa pomáha k správnemu vývoju chodidla, čo by mohlo zaujímať predovšetkým rodičia majúci deti vo vývine. Dospelí jedinci ale zase ocenia, že zabraňujú vzniku najrôznejších deformácií na chodidle, ku ktorým patrí vbočený palec.

Buďte pri výbere obozretní

Rozhodne to ale neznamená, že či už siahnete po akejkoľvek barefoot topánke, bude to výhra v lotérii. Pri výbere si musíte dávať pozor na niekoľko vecí, ostatne ako pri výbere akýchkoľvek topánok. Topánky vyberajte s rozvahou a pár dní ich skúšajte, nech si na ne zvyknete. Prechádzať by sa na nich napokon malo postupne, na tom sa zhodujú odborníci.