Farebné sklá na slnečných okuliaroch? Jednoznačný hit leta!

Bez slnečných okuliarov by sme sa v lete rozhodne neobišli. Slniečko je niekedy veľa nepríjemné, a ak sa chceme vyhnúť nepríjemným farebným škvrnám pred očami, budeme ich nosiť. Lenže práve slnečné okuliare si za posledné roky prešli naozaj veľkými zmenami. Každým rokom vidíme na ľuďoch iné tvary okuliarov či iné druh okuliarov, o ktorých sme nikdy nedúfali, že sa dostanú do módy. Tento rok dokonca vedú aj dve takéto spracovanie slnečných okuliarov! 

V minulosti sme sa jedno leto mohli stretnúť s takými tými klasickými wayfarer či RayBan okuliarmi, ktoré sedlami svojím tvarom úplne každému. Boli však vkusné len v neutrálnych farbách. Lenže rad ľudia ich nosila napríklad v zelenom, červenom, oranžovom alebo inak farebnom prevedení, čo potom nevyzeralo vôbec pekne. Všetci sme tvorili tak s týmito okuliarmi akousi dúhu, ktorá bola vždy všade vidieť, ale nebola zrovna vkusná. Vlani sme sa zrazu zápasili s typickými veľkými retro okuliarmi, ktoré boli väčšinou v guľatom prevedení. Dnes sa kocháme hlavne miniatúrnymi guľatými okuliarmi, ktoré nosieval napríklad Ozzy Osbourne. Mimo tieto okuliare, ktoré má dnes takmer každý, sa ale začali nosiť ešte jedny typy okuliarov – sú pevnejšie, sú väčšie, tvarom pristane každému, ALE majú farebná sklíčka. Pre mnohých ľudí je to trendy, pre iných úplné šialenstvo! 

Sklíčka, v ktorých sa vidíte 

Sklíčka sú väčšinou farebná ako dúha alebo majú len strieborný nádych. Druhý človek sa v nich však dokonale vidia. Ženám to dokonca slúži ako zrkadlo, ktoré má partner neustále pri sebe. Farebnosť sklíčok však vo veľkom ničia konečný look, čo je škoda. 

Táto farebná sklíčka sa teraz nachádza už na úplne všetkých prevedeniach. Už to nie sú len typy podobné wayfarer okuliarom, ale dnes sú to už aj okuliare guľaté, veľké, pilotky alebo iné druhy retro okuliarov. Tento „trend“ sa rozbehol svetom ako lavína, ale mať takú dúhu stále na očiach nie je práve to, čo by sme mali stále nosiť.