Okuliare podľa tvaru tváre. Stavte na správny výber

Vybrať správne okuliare, ktoré podčiarknu vašu krásu, a naopak skryjú nedostatky, je niekedy dosť veľkým orieškom. Každý z nás má totiž iný tvar tváre, a to čo pristane jednému, zďaleka nemusí byť dobrou voľbou pre druhého. Zamerajte sa na kritériá opísané nižšie a pri nákupe budúcich okuliarov sa trafíte presne. Objednávať je s týmto pomocníkom môžete aj cez internet, pretože nebude treba ich skúšať.

Rozhodujúci je tvar tváre

Je váš tvár hranatý, oválny, do tvare srdiečka alebo trojuholníka? Odpoveď na takúto otázku nie je jednoduchá a niekedy si s ňou ľudia nevie poradiť. Skúste si ale nájsť pár minút voľného času, zopnite vlasy sponkou alebo gumičkou a postavte sa pred zrkadlo. Rúžom na zrkadle pomaly obtiahnite obrys svojho tváre, potom sa vzdiaľte a máte vyhrané. Vďaka tomuto triku jednoducho zistíte, aký typ tváre, je ten váš a môžete sa pustiť do výberu okuliarov.

Pre guľatý tvar tváre

Vaša tvár je drobná a nenápadná. To má však svoje výhody, ktorých môžete využiť naplno. Vyberajte extravagantné okuliare, ktoré váš tvár zvýraznia. Obrúčky môžu byť hore zdvihnuté alebo vzorované.

Hranatý a trojuholníkový tvár

Ak na prvý pohľad zaujmete svojimi výraznými lícnymi kosťami alebo čeľustí, je potrebné tento fakt pri nosení okuliarov niekde vykompenzovať. Siahnite pri výbere po kúskoch, ktoré majú nenápadné spodnej zdobenie, ale naopak výrazne vyvýšené obruby na hornej strane. Tvár potom bude pôsobiť viac harmonicky a elegantne.

Oválny a do tvaru srdca

Tieto dve podoby sú si veľmi blízke. Ako oválny, tak srdcový tvar tváre, je totiž sám o sebe dosť výrazný a netreba ho ešte podporiť extravagantnými okuliarmi. Pristanú vám tzv. Pilotky, ale experimentovať môžete tiež s lenonky, ktoré sú pre väčšinou ostatných nevhodné. Nezabudnite, že okuliare môžu priťahovať pozornosť tiež k obočiu, ak ho nezakrývajú, preto aj pre neho voľte vhodný tvar.