Elegantné a sexy v kovbojskom štýle

Štýl country and western môže byť v móde inšpiratívne aj pre ženy, ktoré patria medzi veľkomestskej dámy a do prírody by inak nevyrazili ani omylom. Ak si aj vy myslíte, že sa tento spôsob obliekania hodí jedine na americký stredozápad, a to zhruba do polovice 19. storočia, ukážeme vám, že to tak nie je.

Prírodné materiály práve letia

Pochopiteľne, že vás nikto nebude žiadať, aby ste chodila s kolty prekliato nízko pri páse a nepriateľov preventívne dala dole streľbou. Ovšem country a westernové prvky príjemne spestrí váš šatník. Obrovskou výhodou tejto módy je, že vsádza hlavne na prírodné materiály. Jednoznačne v nej dominuje ľan, bavlna a kože. V súčasnosti sa v módnom priemysle objavuje trend návratu k prírodným materiálom, ktoré sú pohodlné, ekologické a príjemne sa nosí. V country móde sa budete cítiť príjemne a nehrozí žiadne alergie z nevhodne zvoleného materiálu.

Čižmy s podpätkom a bola okolo krku

Aké prvky z western módy môžete prijať? V súčasnosti sú in slim a skinny džínsy, a to elastické a upnuté. Natiahnite si cez ne hnedé čižmy s kovbojským podpätkom. Budete vyzerať veľmi elegantne a sexy. Podľa vlastného vkusu siahnite buď po vyšších, alebo nižších čižmách. Nebojte sa ozdôb v podobe strapcov, alebo cvočkov, nitov i kovových praciek. Mimochodom, tvar podpätku u kovbojských topánok nie je samoúčelný. Má svoje opodstatnenie. Keď ste vsunuli nohu do strmeňa až podpätku, noha vám z neho nevypadla. Podobný význam majú ostro rezané špičky topánok – s nimi vkĺznete do strmeňov ľahšie. V meste síce kone potrebovať nebudete, ale kovbojské podpätky a tvarované špičky topánok podčiarkujú ženskosť. Skvele k džínsoch padnú aj košele s výšivkami, napríklad v indiánskom štýle. Všetko doplní aj country „kravata“, ako sa hovorí bole, koženej šnúrke kole krku, ktorú proti posunu zabezpečí bola, kovová spona rôznych tvarov.