Príjemné teplo domova dokáže vykúzliť krb

Teplo domova sa pre každého človeka stáva synonymom rodinnej pohody, útočisko pred vonkajším svetom. Žena si považuje za česť, keď dokáže takéto teplo vytvoriť. Jej domov je lákadlom pre všetkých členov rodiny, ktorí tu nielen nocľah a jedlo, ale aj lásku, zdieľanie, podporu a pomocnú ruku.Ovšem teplo sa nevytvorí samo od seba. Potrebujete kvalitné kachle.

Prach sa neprepaľuje

Zdravé teplo je veľmi dôležité. Je veľa ohrievačov, ktoré sa dokážu veľmi rýchlo rozpáliť, ale prepaľuje sa na nich prach. Následne prepálené prachové častice dráždi dýchacie cesty obyvateľov. Problémy vznikajú najmä u astmatikov a alergikov, ale ani ľudia s úplne zdravými dýchacími cestami neznáša suchý a prašný vzduch príliš dobre. Vznikajú zápaly slizníc nosa a krku, ľudia sú citlivejší a náchylnejší ku kašľu, nádche, ocitajú sa na najlepšej ceste k vzniku alergií, chronický rým, ktoré sa zle lieči. Preto je treba hľadať sálavé a akumulačné ohrievače, ktoré ohrievajú nie vzduch, ale predmety v miestnosti. Vďaka tomu nepoletují vzduchom žiadne škodlivé častice.

Získate ekologická kachle na mieru

Sálavé teplo z krbov je stabilný, bez akýchkoľvek výkyvov. Navyše vhodným krbom s akumulačnou vložkou môžete aj veľmi výrazne znížiť náklady na vykurovanie celého bytu. Teplo sa totiž akumuluje a jeho výdaj sa rozloží do niekoľkých hodín. Uvoľňuje sa postupne, a preto nedôjde k prehriatiu miestnosti. Priestor zostáva teplote stabilný, takže pobyt v ňom je veľmi príjemný. Dokážete výkon krbu veľmi úspešne vyregulovať a znížiť. Vďaka tomu ide o ekologický spôsob vykurovania s významnou úsporou. Dôležité je zvoliť vhodnú krbovú vložku kombinovanú s akumulačnou obstavbou. Vyberiete si kachle si výkonom a účinnosťou podľa veľkosti priestoru, ktorý potrebujete vykurovať. Navyše existujú aj rôzne riešenia kachlí, ktorá sa dajú pripraviť priamo na mieru (čelné či rohové otváranie a pod.).