Čo si vziať na prvý školský deň?

Leto skončilo rovnako tak rýchlo, ako začalo. V mnohých obchodoch s kancelárskymi pomôckami aktuálne nájdeme najrôznejšie plagáty, ktoré hovoria, že škola volá a že je už najvyšší čas na to, aby sme začali nakupovať najrôznejšie zošity, pravítka, ceruzky, bělítka a mnohé ďalšie potreby, bez ktorých sa dieťa v škole už nezaobíde . Deti sú z toho zúfalé, pretože aj v televízii ide nekonečne veľa reklám, ktoré práve pútajú na prvý školský deň. Zrazu si rýchlo uvedomí, ako tie prázdniny rýchlo utiekli a že teraz budú musieť chodiť ďalších desať mesiacov do školy, aby sa potom následne dočkali dvojmesačného voľna.

Na prvý školský deň sa väčšinou deti chystajú tak, že si oblečú niečo pekné, ale zase sa s tým oblečením dvakrát nepára, pretože predsa len nejde o odovzdávaní vysvedčení, kedy by teda do školy ísť slušne oblečené mali. Napriek tomu je to deň, počas ktorého sa učiť nebudú (alebo budú, ale maximálne dve hodiny), preto sa môžu tiež trochu Vyháknúť.

Čo si majú obliecť chalani?

Všetko sa orientuje podľa počasia. Chlapci si väčšinou obliekajú šortky alebo džínsy. K tomu nedbalé triko a mikinu – nejako to nerieši. Avšak na prvý školský deň by si mohli obliecť aspoň košeľu, ktorú si vyhrnú po lakte. Tenisky na nohy už sú len pohodlnou obuvou. Košele sa odporúča nie vypasované a elegantný, ale postačí klasická károvaná, ktoré má záplaty na lakťoch. Práve tá sa rovnako aktuálne nosia aj k šortkám, ktoré sú vhodné pre teplejšie počasie.

Čo si majú obliecť dievčatá?

Aj v tomto prípade sa všetko orientuje podľa počasia. Dámy si väčšinou na oblečenie viac dbajú, ale najradšej by si tak obliekli roztrhané džínsy a basic tričko. Dievčatá by si však za pekného počasia pokojne mohli obliecť športovejší typ šiat a na nohy dať tenisky. V inom prípade nech skĺznu k džínsom, ktoré doplnia o obľúbený trochu vkusnejšie top. Na nohy potom tenisky, zaväzovacie balerínky alebo obľúbené sandálky – na chrbát batôžtek, a to v každom prípade. Kabelka už nie je tou pravou voľbou ani na prvý deň, ani na bežné nosenie do školy. Najmä sa nehodí teraz, kedy batohy sú na vrcholku módne hory.