Džínsy do pása lichotí dlhým nohám

Už veľa rokov na módnych mólach jednoznačne víťazí nohavice bokovky nad klasikou do pasu. Je to dobre alebo zle? Ťažko povedať, pretože každej žene vyhovuje trochu niečo iné. Niektoré nedá dopustiť na elegantné bokovky, iná má neustále potrebu si nohavice z bokov popotahovat smerom nahor, jednoducho preto, že má radšej klasiku a nemôže si zvyknúť. Ak patríte medzi tie, ktoré si obľúbili klasické strihy nohavíc do pása, potešíme vás. Karta sa obracia.

Nehanbite sa za pekný zadoček

Vyraziť dnes v nohaviciach klasického strihu do pása už tento rok nie je out. Naopak trend sa vracia. Takže pozor. Ak máte v skrini nejaké svoje obľúbené nohavice, ktoré ste potrebné leta nemali na sebe z obavy, že v nich spôsobíte módne faux-pas, oprášte je, vyskúšajte a vytiahnite von. Nastal ten správny čas. Móda sa ako už mnohokrát v dejinách vracia. Nohavice do pása leteli hlavne v 80. rokoch 20. storočia a ešte na začiatku 90. rokov. Potom je ale bokovky poslali bohužiaľ na smetisko dejín. Prečo? Niekomu možno pripadalo, že klasika do pása zvýrazňuje zadok a tiež boky, ak vám ich príroda nadelila trochu širšie. Pravda je ale taká, že dnes už sa na celú vec pozerá inak. Máte pekný veľký zadok? Nehanbite sa za neho. Je to sexy prednosť. Možno aj preto sa strihy do pása zase dostávajú na výslnie.

Zúženie pôsobí elegantne

Pokojne si preto kúpte tzv. Mom jeans do pasu. Prezývali sa im totiž džínsy pre mamy. Boli veľmi praktické a čo treba výhoda, dokázali skryť bruško, ktoré vám inak z bokoviek nepríjemne liezlo. Takže zamierte do obchodu a neváhajte si vybrať nejaké džínsy alebo tmavé spoločenské nohavice s vysoký pásom. Skvele budú vyzerať napríklad tie, ktoré sa smerom od vášho krásneho pozadia zužujú dole – vyzerá to veľmi elegantne. Také totiž dajú krásne vyniknúť vašim nohám. A vôbec, nohavice s vysokým pásom lichotí dlhým štíhlym nohám všeobecne. Predlžujú je, čo bokovky rozhodne nevie.