S diétou nezačínajte v pondelok

Na začiatku týždňa ste motivovaní, držíme sa, odmietate zákusky a čokolády, ale v polovici týždňa nám prasknú nervy a kašleme na to. Ďalšia pondelok je to to isté. Najradšej si užívame prítomnosť a to nepríjemné odkladáme. Začať s čistým štítom a vstúpiť do nového týždňa, moc jednoducho nefunguje. Začínať s diétou v pondelok je veľmi nebezpečné. Mentalita všetko, alebo nič môže viesť k nezdravým návykom. Pondelky nie sú ľahké samy o sebe a vstup do nového pracovného týždňa väčšinou neznamená príval optimizmu. Navyše zvyknutí tráviť čo sme prejedli cez víkend.

výskum

Výskum zameraný na priemernej zvyky v konzumácii jedál a nápojov zistil, že máme tendenciu jesť najviac sacharidov a alkoholu v piatok a sobotu, najviac mäsa v sobotu a nedeľu, a najviac kalórií zjeme od piatku do nedele. Preto je viac než ťažké naštartovať práve v pondelok diétu. Naše telo je z víkendu rozožratý a budeme mať chuť na jedlo viac, než máme obvykle. Pridajte si k tomu pondelňajší stres a nie je to nič moc. Žiť zdravší život nie je päťdňový plán. Problém je v mentalite a filtra, skrze ktorý sa na svoju diétu alebo zmenu životného štýlu pozeráme. Na zmenu potrebujeme začať teraz a tu. Svojich obľúbených jedál sa nemusíme vzdávať, len si ich dávame v rozumnom množstve. Každá malá zmena sa počíta. A ak tvrdíte, že nie, aj vy máte problém.

diéty

Zaberá vytrvalosť a pravidelnosť. Proteínová diéta, krabičková diéta a žiadne ústupky. Vynechať raňajkami a dať si po obede dezert nefunguje. Telo si robí zásoby už od rána a nespaľuje. Veľkosť a vyváženosť porcií je kľúčová. Máte chuť na dezert? Zjedzte polku obedové porcie a polku dezertu. Vychutnajte si jedlo. Nikdy sa Nemučte a jedzte veľmi pomaly. Až po 20 minútach budete váš mozog schopný a pripravený si uvedomiť, že je telo sýte. Pite vodu bez bublín, a keď máte často hlad, vypite pohár vody, počkajte 20 minút, a keď to neprejde, ešte len si dajte malú porciu jedla.