Džínsové sukne – kto je ešte nemá, ten ich musí kúpiť!

Trendy v móde sa mení takmer lusknutím prstov. V jednu chvíľku máme dobrý pocit z toho, že sme si zakúpili to najlepšie, čo bolo na pultoch v obchodoch, druhý deň už ľutujeme toho, že sme si to kúpili, pretože sme mohli peniaze minúť za absolútne niečo iné a lepšie. Treba si vytipovať také kúsky, vďaka ktorým nebudeme ľutovať. Jedná sa o nadčasové kúsky, ktoré sú štýlové stále – naprieč rôznymi sezónami. Do tejto skupiny sa v poslednej dobe zaradili najmä džínsové sukne, ktoré sú naozaj unikátne, preto sa nie je čomu diviť, keď sú naozaj čestnými členmi tejto skupiny. Jedná sa o kúsok, ktorým zaujmete predovšetkým v letnom období – a hľa, leto vonku naozaj je! Preto neváhajte a vytiahnite taký kúsok zo svojej skrine, alebo si ho bežte rýchlo kúpiť do najbližšieho obchodu.

Džínsové sukne voľte však v dlhšom prevedení. Do kurzu sa dostali predovšetkým strihy, ktoré sú dlhé zhruba do polovice stehien či sú dlhšie. Minisukne už nie sú práve to, čo by ste mali voliť. U nich ide väčšinou vidieť presne to, čo by vidieť ísť nemalo, a to je v móde módne hriech. Vkusné sú najmä strihy s rázporkom. Rozparok nemusí byť len na boku, ako to poznáme u väčšiny šiat či u dlhých sukní, ale môže byť aj vzadu do tvaru trojuholníka.

S čím džínsovú sukňu kombinovať?

Džínsové sukne sa kombinujú úplne jednoducho. Môžete k nim voliť jednoduché topy, ale odporúčajú sa skôr topy trochu elegantnejší či také, ktoré nemajú bežný strih. Ak zvolíte sukňu s obyčajným nátelníkom, bude sa jednať o nezaujímavý look, s ktorým žiaľ neohromíte. Ak však predsa len túžite po nátelníku, potom si ho vyberte, ale doplňte celý outfit treba o ľahký letný prehoz so strapcami, ďalej k tomu vyberte buď batôžtek, alebo zaujímavú kabelku a vkusnou obuv. Odporúčajú sa sandálky s menším podpätkom, ktoré sú veľmi pohodlné. Balerínky nie sú dobrou voľbou, pretože u dlhých či dlhších sukní môžu lýtka vyzerať pevnejšie, než v skutočnosti sú. Podpätok, hoci malý, môže také nepríjemnej situácii zamedziť a vaše nohy môžu byť dokonale štíhle aj tak.