Čo stojí za únavovým syndrómom?

Pociťujete neutíchajúcu únavu? Rozmýšľate nad tým, prečo máte po príchode z práce pocit, že si musíte okamžite zaliezť pod deku? Únavový syndróm je spomínaným pocitom na vine, preto si poďme prezradiť jeho spúšťače, aby sme mu ľahko predchádzali. Keď sa vyvarujete niekoľkým chybám, ktoré sa považujú za jeho zdroj, razom budete mať energie na rozdávanie.

Minimálny príjem tekutín

Na vine naozaj nepríjemného únavového syndrómu, ktorý človeka dokáže naozaj vyslobodiť z bežného života, môže byť nedostatok prijímaných tekutín. Nie je totiž tajomstvom, že pri minimálnom množstve pitia nám klesá krvný tlak, čo vedie k spomaleniu prúdenia kyslíka do mozgu, a to následne vedie aj k pocitu únavy, aj keď ste tesne predtým spali minimálne osem hodín.

Je síce pravdou, že s navýšením tekutín budete chodiť viac na záchod, na druhú stranu sa zbavíte onoho syndrómu, kvôli ktorému toho toľko nevediete.

Nezdravá, zlá strava

Nielen nedostatok tekutín, ale aj nevhodná, zlá strava môže byť príčinou. Pokiaľ vo vašom tele nekoluje dostatok minerálov, vaše svaly nefungujú správne, rovnako tak môže dôjsť k pocitom letargie. Podľa odborníkov by sme mali siahnuť hlavne v potravinách s vysokým obsahom horčíka, ku ktorým patria orechy alebo listová zelenina. To následne povedie aj k lepšiemu sústredeniu sa.

Alkohol

Jedným z ďalších vinníkov môže byť bezpochyby aj alkohol, respektíve časté popíjanie alkoholických nápojov. Bohužiaľ posledné štatistiky ukazujú, že zhruba polovica ľudí žijúcich západným štýlom si dáva až štyrikrát týždenne aspoň pohár alkoholu. Berú to skrátka ako dobrý spôsob, ako sa uvoľniť. Lenže spánok je potom trochu problematický.

A nakoniec sa z popíjania alkoholu stáva dôvod vzniku únavového syndrómu, ktorý nám pomaly ruinuje život.