Chyby pri zariaďovaní obývačky. Pozor na ne

Prajete si žiť v domácnosti, ktorá bude naozaj príjemná a podľa vašich predstáv? Investujte do sedacích vakov pre maximálne pohodlie a rozkladacích pohoviek na ušetrenie miesta. A k tomu všetkému sa vyvarujte chybám najmä pri zariaďovaní obývačky, ktoré vás väčšinou stoja len miesto aj celkovú spokojnosť. Na čo konkrétne si musíte dať pozor predovšetkým?

Nedostatok miesta na sedenie

Jednou z kľúčových chýb je minimum miesta na sedenie. Pred zaobstaraním sedacej súpravy si odpovedzte na otázku, koľko ľudí vo vašej domácnosti prebýva. Poskytnite im dostatok priestoru na sedenie, respektíve dostatok miesta na odpočinok. Nevyberajte sedačku malú, ale dostatočne veľkú. V ideálnom prípade rozkladaciu pohovku, ktorá v prípade potreby dostatok miesta poskytne za chvíľku.

Samozrejme o výbere sedacej súpravy rozhoduje aj to, aký veľký je interiér. Ak je priestorný, malý kus nábytku by priestor úplne pohltil. Zohľadnite teda všetky faktory, nielen počet členov v domácnosti.

Nevhodne umiestnená televízia

Aj keď sa hovorí, že bohatý človek má veľkú knižnicu, nie televíziu, televízia je bežnou súčasťou interiérov. Jej zlé, respektíve nevhodné umiestnenie je však jednou z veľmi častých chýb, ku ktorým dochádza. Treba si uvedomiť, že len málokedy sa pozerá na televíziu rodina ako celok. Väčšinou sa pozerá iba jeden člen alebo dva. A na to pri umiestňovaní pamätajte.

Čiže sa nesnažte vyhovieť všetkým, čo by znamenalo nevyhovieť nikomu. Televíziu umiestnite tak, aby medzi ňou a sedačkou nevznikol priechodný koridor.

Prehliadka všetkých bytových doplnkov a suvenírov

Bytové doplnky síce robia domov, ale aj s nimi by sme to nemali preháňať. Medzi bytové doplnky patria aj suveníry a darčeky z ciest, ktoré sme si buď priviezli, alebo sme ich dostali od rodiny a priateľov na pamiatku.