6 výhod pre drevostavby

V posledných rokoch sa výstavba domov z dreva stretáva s veľkou obľubou. Prečo je to tak? Pozrite sa na 6 výhod drevostavieb.

Úspora za energie

V prípade, že sa rozhodnete pre drevostavby, máte jednu veľkú istotu. Šetríte po celú dobu jej užívania. Drevo je samo o sebe výborný izolačný materiál. Nízkoenergetické domy z tohto materiálu navyše zaisťujú použitie technológií, ktoré ďalej šetria energie.

Akustika v byte

Možno ešte neviete, že moderné drevostavby ponúkajú výborné akustické vlastnosti. Sendvičový panel tvorený z niekoľkých kompaktných vrstiev materiálu tak zaisťuje vynikajúce odhlučnenie jednotlivých miestností. Pohoda a pokoj je teda zaistená, veľmi prísne normy na hluk sú bezchybne dodržané.

Dom za niekoľko týždňov

Zatiaľ čo v prípade murovaného bytu sa doba výstavby pohybuje rádovo dlhých mesiacov, drevostavby sú postavené už za niekoľko týždňov. Samozrejme záleží na konkrétnom type stavby a jednotlivých prianiach klienta, všeobecne sa ale uvádza, že domy z katalógu je možné postaviť v priebehu niekoľkých týždňov.

Certifikovaná stavba

Hľadáte dom, na ktorý máte všetky potrebné certifikácie? Drevostavby na kľúč sú tvorené certifikovaným stavebným systémom, ktorý podlieha prísnym národným i európskym normám. Najvyššia kvalita materiálov i použitých technológií je tak zaistená.

Vysoká životnosť

V skanzenoch v našej krajine aj v zahraničí sa môžete presvedčiť o tom, že drevo je materiál, ktorý vydrží mnoho rokov. Stavby staré niekoľko storočí sú toho jasným dôkazom. Certifikované drevostavby sú budovy, ktoré vám budú bezpečne slúžiť mnoho nasledujúcich rokov.

Priestor, ktorý oceníte

Je pre vás otázka životného priestoru zásadná? V tom prípade vedzte, že obytný priestor drevostavieb je väčší ako v prípade murovaných rodinných domov. Je to dané samotnou konštrukciou drevených komponentov, kedy sa uvádza, že na každých sto metrov štvorcových je v stavbe z dreva navyše na používanie desať metrov štvorcových.

Drevostavby ponúkajú celý rad výhod.