Ako si vybrať kozačky, aby sme sa vyhli bolesti nôh?

Tohtoročným letným hitom sú papuče, a to v akomkoľvek prevedení. Najčastejšie si kupujeme také papuče, ktoré sa nám páčia po svojej vzhľadovej stránke, to však neznamená, že tie najštýlovejšie topánky sú zároveň aj pohodlné. Aj keď sa o nazúvacích hovorí, že sú nezávadné a že sú vždy za všetkých okolností padnúce, môžu nás z nich bolieť nohy rovnako, ako keď celý deň nosíme lodičky alebo inú obuv s vysokým ihlovým podpätkom. Aj keď papuče nepokrývajú veľkú časť nôh, jedná sa o pomerne nepohodlnú obuv, ktorá môže vyvolať skutočne obrovské bolesti.

Pri výbere tak dbajte na niekoľko vlastností a kritérií, ktoré môžu bolesti nôh predchádzať. Sa pritom nepopáliť, prinášame vám niekoľko tipov, podľa ktorých sa riaďte pri výbere vhodnej vonkajšej letnej obuvi.

Vyhnite sa plastovým modelom

Ak patríte k ľuďom, ktorí potrebujú mať to najštýlovejšie, čo sa aktuálne na trhu nachádza, určite zvažujete kúpu plastových modelov. Lenže plastová móda je to nejzrádnější, čo si možno kúpiť. Plastové nazúvaky sú nepríjemné z toho dôvodu, že sa v nich noha rýchlo spotí, čo znamená, že pri chôdzi to bude nepríjemne kĺzať.

Okrem plastu je nevhodný materiál aj drevo. Aj keď by sa dalo povedať, že dreváky sú akýsi comeback, ktorý sa vrátil z dôb dávno minulých, nestojí za kúpiť, ak si ich teda nechcete vystaviť na poličke ako retro bytový doplnok. Dreváky preklzávajú a chôdza v nich sa neradí k tej najpohodlnejšej a najjednoduchšie.

Ihlový podpätok nechajte na pultoch

Populárny sa stali tiež také nazouváky, ktoré majú malý podpätok. Pri výbere voľte stĺpikový podpätok alebo klin, ktorý zaručuje lepšiu stabilitu a väčšie pohodlie. Ak siahnete po klasickom ihličkovom podpätku, nielen, že nebudete môcť chodiť po takzvaných „mačacích hlavách“, ale tiež budete doslova trpieť pri dlhej chôdzi. Bude to skrátka rovnaké ako vtedy, keď si obujete lodičky.