Čo o vás vypovedajú vaše vrásky?

Ženy sú veľkými bojovníkmi proti vráskam. Sú toho názoru, že vrásky ukazujú ich skutočný vek. A aj keď áno, vrásky na čele alebo okolo úst pribúdajú s pribúdajúcim vekom, tiež je pravdou, že za nimi stoja naše emócie. Rovnako, ako o nás mnoho vecí prezradí znamenie, v ktorom sme sa narodili, o nás mnoho vecí prezradia aj vrásky, ktoré sa línu rôznymi časťami našej tváre. Čo o nás vypovedajú napríklad vrásky na čele alebo v okolí úst?

Vrásky na čele môžu súvisieť s nevyriešenými traumami

Vedeli ste, že vrásky môžu byť prejavmi vašich emócií? Odborníci sa zhodujú na tom, že napríklad vrásky na čele súvisia s nevyriešenou traumou alebo šokom, ktorý ste v minulosti prežili. Môžu však byť spôsobené aj množstvom stresu alebo s úzkosťami, ktoré prežívate a kvôli ktorým musíte neustále zdvíhať obočie, čo k tvorbe vrások na čele prispieva.

Pokiaľ sú vrásky na čele horizontálne, pravdepodobne patríte k ľuďom, ktorí usilovne premýšľajú.

Vrásky okolo očí môžu byť spôsobené smiechom aj frustráciou

Najviac rozporuplné sú vrásky, ktoré sa nachádzajú okolo očí. Áno, môže za nimi stáť starnutie, ale tiež môžu byť spôsobené smiechom. Ak sú však pomerne hlboké, nestojí za nimi večné usmievanie sa, ale skôr frustrácia alebo celkové napätie, ktoré vaše telo alebo myseľ neopúšťa.

Hlboké vrásky okolo očí trápia väčšinou jedincov, ktorí robia pomerne ťažké rozhodnutia. Ak oči zdobia skôr jemné vejáriky, patríte k ľuďom, ktorí sú veľmi úprimní.

Vrásky okolo úst svedčia o poruche potravy

Ak vás trápia skôr vrásky tiahnuce sa okolo úst, nie je to preto, že sa často smejete alebo usmievate. Prejaví sa najčastejšie v prípade, že trpíte poruchami príjmu potravy. Veľmi často sa tento typ vrások vyskytuje aj u jedincov, ktorí patria skôr medzi pesimistov ako medzi optimistov.

Keď sa však vrátime k poruche príjmu potravy, vrásky okolo úst sa ľuďom ľuďom, ktorí sú väčšinou podvyživení, čo môže viesť k hlbokému smútku.