Pozor na členkovú obuv. Nie je pre každú postavu

Premýšľate nad tým, že by ste do svojho jarného šatníka zaradili členkovú obuv? Ak áno, dajte si na ňu pozor. Aj keď hovoríme o veľmi slušivé obuvi, napriek tomu to nie sú topánky pre každého. Všeobecne platí, že topánky, ktoré končia tesne pod členky opticky skracujú postavu. A to je efekt, ktorého žena s nízkou figúrou naozaj dosiahnuť nechce. Navyše tento typ obuvi pridáva na objeme a lýtko pôsobí ďaleko silnejšie, než aké v skutočnosti je.

Ako z textu vyplýva, členkové obuvi by sa mali vyvarovať ženy, ktoré sú malého vzrastu a ktoré majú krivky takzvane „plus size“.

Pozor na členkové topánky vo výraznom odtieni a s množstvom aplikácií

Podobnú škodnú bývajú členkové topánky, ktoré sú vo výraznom odtieni s väčším množstvom aplikácií. Topánky upozorňujú samy na seba a môžu tak upozorňovať aj na zosilnené lýtko, ktorým ho topánky ku členkom robia.

Samozrejme to neznamená, že sa musíte topánok sa zdobnými doplnkami vzdávať úplne. Aj v tomto prípade platí, všetko s mierou. Ak sú šnúrky nápadité, nevadí. Rovnako tak nevadí masívne podrážky alebo drobné obrázky na bokoch. Čo sa týka spomínaných vyšších podrážok, tie sú skôr k úžitku – majú tendenciu pridávať človeku na centimetroch do výšky čiže ich škodný efekt nebude tak veľký.

Radšej stavte na nadčasové modely

Pokiaľ chcete cez všetky riziká siahnuť po členkové obuvi (možno preto, že nepatria do spomínaných kategórií žien), oplatí sa skôr ako po extravagancii siahnuť po nadčasových modeloch, ktoré pri správnej starostlivosti vydrží v botníku aj niekoľko sezón. K týmto nadčasovým kúskom patria napríklad chelsea boots, ktoré sú ležérnejším typom obuvi. Zohnať sú však aj elegantnejší podoby týchto topánok, napríklad na menšom podpätku s úzkou špičkou.

Podľa všetkého v móde zostane aj minuloročný trend v podobe jednoduchých nízkych čižiem na vysokom blokovom podpätku, ktoré zase podčiarknu formálnejšie outfity.