Výhody granitových drezov vás presvedčia o tom, že granit je to pravé

Prajete si pre svoju kuchyňu materiál, s ktorým sa vám bude skvele pracovať, a ktorý vydrží skutočne dlho? Pozrite sa na zúbok granitu. Kompozitu, ktorý vedie v predajnosti. Strčil ostatné materiály do vrecka.

Materiálov je dostatok

V dnešnej dobe mamo možnosť vyberať z celého radu materiálov pre našu kuchyňu. Sú tu keramické materiály, ktoré sú veľmi odolné a tvorené z prírodných materiálov. Stále sa vyrábajú aj nerezové drezy, s ktorými si ľahko poradíte pri inštalácii. Granitové drezy ale predaj všetkých materiálov predbehli. Nie je sa čomu diviť. Tento kompozitný materiál ponúka celý rad výhod, ktoré ostatné materiály jednoducho a jednoducho nemajú. S farbou drezu teraz úplne jednoducho zladíte aj drezové batérie.

Granit je zmes prírodného kameňa

Granitové drezy sa vyrábajú z kameňa, farbív a spojiť. Konkrétne sú tieto kuchynské potreby tvorené z osemdesiatich percent rozdrveným kameňom, medzi ktorý sa radí odolná žula a kremeň. Ďalšia časť sú následne akrylátové spojivá, ktoré tvoria až 15 percent z objemu drezu. Posledných päť percent následne pripadá na farbivá. Tie sa používajú pre celú zmes na výrobu drezu, preto je farba v celom objeme drezu úplne homogénna.

Odolný drez v módnej farbe

Granitové drezy sú pre svoju odolnosť povestné. Rozhodne sa nestane, že by túto zmes kameňa ohrozil pád hrnčeka alebo hrnca. Podobne odolné sú vďaka povrchovej úprave aj voči chemickým látkam. Ešte jednu vec si ale na týchto drezoch úplne zamilujete – ich prevedenie je možné v mnohých farebných variantoch. Máte tak možnosť si vybrať, akú podobu bude vaša kuchyňa mať. Nemusíte sa obmedzovať iba na šedú, ktorú predstavuje nerez. V rovnakej farbe budete mať aj drezovú batériu.

Granitové drezy umožnili, aby sa prepojila praktická stránka drezov s estetickou podobou kuchynského priestoru. Z drezov sa stávajú plnohodnotné celky bytovej architektúry.