Najčastejšie chyby pri každotýždennom upratovaní domácnosti

Každotýždenné upratovanie nepatrí k najobľúbenejším činnostiam, ale je potrebné. A tak pokiaľ sa k nemu schyľuje, vezmite do rúk ekologické čistiace prostriedky či klasické čistiace prípravky a vrhnite sa do práce. V najlepšom prípade sa však vyvarujte niekoľkým chybám, ktoré každotýždenné upratovanie môžu poriadne zmariť. Respektíve môžu stáť za nevyhovujúcim efektom a na prvý pohľad za nedostatočne upratané domácností.

Absencia systému sa nemusí vyplatiť

Upratovanie síce nie je žiadna veda, ale pokiaľ z nej vedu aspoň trochu urobíte, môžete sa radovať z úplne skvelých výsledkov. Napríklad je dobré mať systém, podľa ktorého budete postupovať. Napríklad si stanovte, že budete začínať na vyšších plochách, nie pri podlahe, na ktorú sa väčšinou rovnako všetko z vyšších povrchov zhrnie.

Vďaka premysleniu a naplánovaniu budete začínať aj v takých miestnostiach, ktoré vyžadujú najviac energie a ktoré vám dajú najviac zabrať. A tým tú poriadnu porciu energie, ktorú máte na začiatku, vnesiete do potrebného.

Až príliš veľa čistiacich prostriedkov

Veľkým problémom je, ak používate naozaj mnoho čistiacich prostriedkov naraz. Aj keď sú ekologického charakteru, veľké množstvo nie je práve na prospech. Naopak, môžu až príliš peniť, čo následne spôsobí, že napríklad podlaha alebo iné povrchy budú nasledovne lepiť. A to je efekt, ktorého ste upratovaním chceli skôr zamedziť než ho podporiť, nie je to tak?

Nechuť na využitie pomoci

Pokiaľ pred sebou máte napríklad upratovanie celého domu, zato máte bohužiaľ naozaj málo času na vykonávanie jednotlivých úkonov, nemali by ste mať nechuť k pomoci zo strany vašich blízkych. Zapojiť všetkých členov domácnosti, respektíve spojiť svoje sily nie je hanba, ale efektívny spôsob, ako zvládnuť upratovanie rýchlejšie a včas.