Chcete sa v spálni cítiť príjemne? Tipy a rady, ako ju zútulniť

Aj keď si mnohí ľudia myslia, že v kuchyni trávime najviac času, nie je to tak. Najviac času trávime v spálni, kde odpočívame, kde naše svaly regenerujú, kde naberáme silu. Keďže v spálni trávime najviac času, mali by sme ju mať zariadenú tak, aby sme sa v nej cítili dobre a aby nám v nej bolo príjemne. Pokiaľ neviete, ako konkrétne si spálňu zariadiť, aby ste v nej mali spomínané pocity, poradíme vám.

Ak sa ešte len sťahujete do nového domu alebo do bytu, myslite na to, že spálňa by mala byť v miestnosti, kde je prirodzené svetlo. Nie je nič krajšie ako miestnosť osvetlená prirodzeným svetlom. V takej miestnosti je človeku dobre, navyše sa v takej miestnosti darí kvetinám a radi v nej trávite svoj čas.

Kvetina do spálne patrí

Mnohí dizajnéri sú toho názoru, že kvety nemajú v spálni čo robiť. Lenže to nie je pravda. Kvety rozhodne do spálne patria, minimálne jeden kvet by ste vo svojej oáze pokoja mať mali. Samozrejme neurobte si zo spálne botanickú záhradu, tak by spálňa rozhodne pôsobiť nemala, ale spálňa bez kvetov je smutná a nepekná. Do spální odporúčame skôr nenáročné kvety, ktoré sa dokážu vysporiadať niekedy so zatuchnutým vzduchom. Ideálna je napríklad fikus alebo dracéna, tie vydržia aj v rohoch miestnosti.

Koberce spálne zjemnia

Pripadá vám vaša spálňa taká drsná či tvrdá na pohľad? Nemáte chuť sa na prvý pohľad ponoriť do kopy vankúšov? Skúste spálňu zjemniť. S tým vám pomôžu koberce a koberčeky, ktoré majú jemnosť v povahe. Kusové koberce nahradia tradičné kobercové krytiny, ktoré majú viac nevýhod ako výhod. Odtieň koberčeka alebo predložky k posteli vždy vyberajte podľa toho, aká farba v spálni dominuje alebo do akej farebnej kombinácie máte spálňu zariadenú. Koberce by nemali byť kontrastom, spálňa má pôsobiť harmonicky.

Žiadna elektronika

Aby ste si v spálni čo najviac oddýchli, nemali by ste mať vo svojej izbe elektroniku. Zabudnite na televíziu alebo počítače v spálni, vhodné nie sú ani projekčné budíky.